אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דובר של נתניהו התלונן על חוסר איזון, והשר אלקין הועלה לשידור ברשת ב' צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

דובר של נתניהו התלונן על חוסר איזון, והשר אלקין הועלה לשידור ברשת ב'

מנהל קול ישראל שמעון אלקבץ הורה לעורכי תוכנית יומן הבוקר להעלות לשידור גורם מטעם ראש הממשלה, לאחר שקיבל תלונה מלשכת נתניהו על חוסר איזון; לשכת רה"מ: "נתניהו לא ידע על פניית דוברו לקול ישראל"

30.09.2015, 17:23 | אופיר דור

בעקבות פנייה מצד לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, הורה מנהל קול ישראל שמעון אלקבץ לעורכי התוכנית יומן הבוקר של רשת ב' להעלות לשידור את השר זאב אלקין. נתניהו מכהן גם כשר התקשורת וכשר הממונה על רשות השידור, ולכן הוא עשוי להיות בעל השפעה ישירה על עתידם של מנהלים ברשות השידור, אך לטענת לשכתו לא היה מודע לפנייה.

קראו עוד בכלכליסט

הפנייה מצד דובר ראש הממשלה בועז סטמבלר נעשתה ביום ראשון שעבר בעקבות שני ראיונות רצופים, ששודרו בתוכנית הבוקר בהגשת אריה גולן עם יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג וח"כ אביגדור ליברמן. שני הדוברים תקפו את נתניהו בשורה של נושאים ביטחוניים ומדיניים.

סטמבלר התקשר לעורכי התוכנית וביקש מהם לאזן את התמונה ולהעלות מרואיין מטעמו של נתניהו, אולם העורכים סירבו לעשות זאת. צוות התוכנית הציע לסטמבלר לשלוח תגובה כתובה לדבריהם של הרצוג וליברמן, אך הוא סירב.

שמעון אלקבץ, קול ישראל , צילום: ישראל יוסף שמעון אלקבץ, קול ישראל | צילום: ישראל יוסף שמעון אלקבץ, קול ישראל , צילום: ישראל יוסף

לאחר מכן פנה סטמבלר לאלקבץ, הצפוי להתמנות בקרוב באופן רשמי גם למנכ"ל רשות השידור לאחר עזיבתו של העורך הראשי יונה ויזנטל. אלקבץ קיבל את טענותיו של סטמבלר והורה לצוות התוכנית להכניס "ראיון מאזן" עם גורם מטעמו של נתניהו, וכך הועלה לשידור השר אלקין. הראיון עם אלקין שודר בדקות האחרונות של התוכנית תוך שבירה של המבנה הקבוע שלה.

לדברי גורמים עיתונאיים ברשות, "אין זה יוצא דופן שדובר מטעם אישיות פוליטית ואפילו מטעם ראש הממשלה פונה ומתלונן על סיקור שאינו מאוזן וזה לגיטימי. אולם זה חריג שמנהל קול ישראל או מנכ"ל רשות השידור מתקשר לעורכים של תוכנית אקטואליה ומורה להם להכניס מהרגע להרגע מרואיין תוך שבירת הרצף הקבוע שלה. זה משהו שלא מקובל ברשות השידור. אפילו על פי מסמך הקוד האתי הוותיק של רשות השידור, 'מסמך נקדי', לא נדרש איזון מידי של השידורים בתוך אותה תוכנית".

אלקבץ אמר בתגובה ל"כלכליסט": "רשת ב' תישאר לפחות בניהולי רשת חדשות שתשמור על הגינות עיתונאית ואתיקה בכל משדריה".

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "הפנייה נעשתה על ידי דובר ראש הממשלה בועז סטמבלר, ולא היתה בהנחייתו או בידיעתו של ראש הממשלה שלא היה מודע לה. הפנייה בוצעה על רקע חוסר איזון בולט בתוכנית שבא לידי ביטוי בראיונות צמודים עם שני ראשי סיעות מהאופוזיציה ללא מתן ביטוי לממשלה. פניות כאלה נעשות על בסיס קבוע לכל אמצעי התקשורת ואין ביניהן ובין העובדה שראש הממשלה מכהן כשר הממונה על רשות השידור כל קשר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות