אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית משפט בניו יורק קבע: מימן יחזיר 25 מיליון דולר לאמפל צילום: אוראל כהן

בית משפט בניו יורק קבע: מימן יחזיר 25 מיליון דולר לאמפל

איש העסקים נתן ערבות אישית החזר הלוואה שאמפל העניקה לחברת מרחב, שבבעלותו המלאה - עבור פרויקט להפקת אתנול בקולומביה

30.09.2015, 19:27 | רעות שפיגלמן
בית המשפט לענייני חדלות פרעון בניו יורק חייב לפני כעשרה ימים את יוסי מימן, שהיה עד לפני כשנתיים בעל השליטה באמפל, להחזיר לחברה כ-25 מיליון דולר. השופט דחה את קו ההגנה של מימן וטען שהוא "חלש עד לא קיים". ל"כלכליסט" נודע כי מימן הגיש ערעור על ההחלטה.

קראו עוד בכלכליסט

מימן נדרש להחזיר את הסכום מאחר שנתן ערבות אישית עבור החזר הלוואה שאמפל העניקה לחברת מרחב - שבבעלותו המלאה. ההלוואה, בסכום של 20 מיליון דולר, ניתנה ב-2007 עבור פרויקט להפקת אתנול בקולומביה - שלא קרם עור וגידים.

מימן ניסה בעבר להתכחש למתן הערבות, אך כאמור בית המשפט לענייני חדלות פרעון החליט לפני כעשרה ימים על חובת ההחזר של מימן בהלוואה.

יוסי מימן, צילום: אוראל כהן יוסי מימן | צילום: אוראל כהן יוסי מימן, צילום: אוראל כהן

גורמים המקורבים לפרשה אמרו כי לא ברור אם למימן יש מקורות כספיים על מנת להחזיר את הסכום; לכן קיימת הערכה שהוא צפוי לנסות למשוך זמן עד שיסתיימו הליכי הבוררות שמנהלת חברת האנרגיה EMG מול ממשלת מצרים בנוגע להפרת הסכם הגז המצרי-ישראלי.

אמפל שרשומה בניו יורק היתה בעבר חברה ציבורית בשליטתו של מימן שנסחרה בנאסד"ק וגם הנפיקה בבורסה בתל אביב. בעקבות ביטול הסכם הגז בין מצרים לישראל היא לא עמדה בתשלומי האג"ח. ב-2013 הורה בית משפט על הקפאת הליכים ומינויו של נאמן לחברה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה