אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת סימפסון: סיוט ב-VHS צילום: vimeo

PLAY

משפחת סימפסון: סיוט ב-VHS

גרסה מעוותת ומפחידה של פתיח הסדרה האלמותית, פרסומות אמיתיות משנות ה-70 לאביזרי סמים קשים, אמנית הופכת אנשים לציורים חיים ואיך נראית המפה של האינטרנט

30.09.2015, 20:00 | נמרוד צוק
1. צהוב כמו חלום רע

"פתיח הספה" של הסימפסונס הוא אחד מקטעי האנימציה המפורסמים בהיסטוריה שזכה לאינספור גרסאות ומחוות יצירתיות, רובן כאלו שבמאים ואנימטורים שונים יצרו עבור פרקים מיוחדים של התוכנית. אחת הדוגמאות המבריקות (וגם המטרידות ביותר) שראינו הופקה על ידי הקולנוען הצרפתי יואן הרבו, שיצר את גרסת הביעותים האולטימטיבית שלה.

2. כשפבלו אסקובר פגש את דון דרייפר

כל מי שצפה בסדרה "נרקוז" של נטפליקס יודע שאימפריות הקוקאין של פבלו אסקובר וחבריו בקרטלי הסמים הקולומביאנים גלגלו עשרות מיליארדי דולרים בשנות ה-70 וה-80. תוצאה פחות מוכרת של הפופולריות העצומה של הסם באותם ימים היתה היווצרותה של תעשיית אביזרי יוקרה עבור צרכני הקוקאין, שלוותה גם בכרזות פרסום מעניינות בעיתונות האמריקאית - מודעות שכיום נראות לקוחות מיקום מקביל.

אביזרי קוקאין פורסמו בעיתונים, צילום: brightside אביזרי קוקאין פורסמו בעיתונים | צילום: brightside אביזרי קוקאין פורסמו בעיתונים, צילום: brightside

3. שמן על עור

העבודות של האמנית האמריקאית אלקסה מיד נראות כמו ציורים רגילים או עיבודי מחשב - אבל שמסתכלים בתשומת לב על עיני הדמויות המתועדות בהן מגלים שלא מדובר בציורים כלל, אלא בצילומים של אנשים שכוסו בצבע במטרה ליצור אשליה מושלמת.

לא, זה לא ציור, צילום: adweek לא, זה לא ציור | צילום: adweek לא, זה לא ציור, צילום: adweek

4. תפתחו מפה

מה בעצם אתם יודעים על רשת הסיבים האופטיים התת-ימית האדירה שמאפשרת לכל אדם כמעט בכל פינה של העולם להשתמש באינטרנט? בביזנס אינסיידר יצרו סרטון אנימציה שממפה אותה עבורכם.

5. מקס הזועם והגרסה האבודה

ג'ורג' מילר, במאי "מקס הזועם: כביש הזעם", אמר באחד הראיונות שהוא היה מעדיף ליצור את הסרט בשחור-לבן, אם לא היה נאלץ להתחשב בדרישות המסחריות מסרט פעולה שובר קופות. אחד המעריצים לקח את האמירה ברצינות וניסה לקלוע לחזון האמנותי האלטרנטיבי של מילר עם גרסה מעובדת ומלאה של הסרט בשם "שחור וכרום",. היא הורדה בינתיים מהרשת בעקבות התערבות האולפנים. מה שנותר לעת עתה היא סדרה של צילומי סטילס מתוך הוידאו וכמה טריילרים לא רשמיים, אבל מרשימים, בשחור-לבן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות