אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Moovit הישראלית כבשה את השוק העולמי לאפליקציות ניווט בתחבורה ציבורית

Moovit הישראלית כבשה את השוק העולמי לאפליקציות ניווט בתחבורה ציבורית

האפליקציה חצתה את קו 28 מיליון ההתקנות וזמינה ביותר ערים מיישומים מתחרים - ביניהם זה של אפל. עדיין לא ברור כיצד תהוון החברה את פעילותה, אך קצב הצמיחה שלה מהיר והיא מסמנת מטרה גדולה במיוחד: שירות Maps של גוגל

01.10.2015, 13:28 | מאיר אורבך

אפליקציית התחבורה הציבורית Moovit הגיעה ל-28 מיליון משתמשים תוך פחות משנתיים וחצי, כך על פי דיווח של החברה. הנהלת מוביט טוענת שהאפליקציה היא הנפוצה ביותר מסוגה, בעלת הפריסה הנרחבת ביותר בעולם: יותר מ-700 ערים ב-58 מדינות, כשבכל 24 שעות נוספת עיר חדשה לרשימה.

קראו עוד בכלכליסט

מוביט מפעילה כ-20 אלף מתנדבים אשר בשנה האחרונה הוסיפו כשלוש מיליון נקודת מידע על שירותי תחבורה ציבורית. קהילת העורכים של האפליקציה מעדכנת את כלל המשתמשים בשינויים ומידע בזמן אמת, ביחד עם המשתמשים עצמם (במודל הדומה לדיווחי Waze). פלטפורמת העריכה של מוביט סייעה למיפוי 80 ערים שלא היו זמינות לפני כן באף אפליקציה או שירות מתחרה.

אפליקציית מוביט, צילומי מסך מאפליקציית מוביט אפליקציית מוביט | צילומי מסך מאפליקציית מוביט אפליקציית מוביט, צילומי מסך מאפליקציית מוביט

"אנחנו נדהמים כל פעם מחדש ממידת המעורבות של קהילת המשתמשים שלנו ברחבי העולם", אמר ל"כלכליסט" אלכס טורס, סמנכ"ל שיווק המוצר במוביט. "מדובר באלטרואיזם שמסייע לבנות ערים חכמות יותר עם חווית תחבורה ציבורית טובה יותר".

טורס סיפר ל"כלכליסט" שהמיקוד של מוביט בשלב זה הוא חיזוק האפליקציה ויכולותיה ולא הרחבת המודל העסקי שלה - שעדיין לא נחשף. ואולם, ניתן ללמוד עליו מאחת המשקיעות המרכזיות בה - חברת BMW, שרכשה בעבר את שירותי הניווט של נוקיה ועשויה לשלב בהם את מוביט.

כדי להוון את השירות, בוחנת מוביט מספר כיוונים, ביניהם שיתוף פעולה עם Gett (לשעבר גט טקסי). טורס הסביר שהיוון השירות יוכל להשתנות ממדינה למדינה ומשוק לשוק, בהתאם למאפייניו המקומיים. לראיית טורס, התחרות הגדולה ביותר של מוביט היא גוגל Maps, שכוללת אף היא יכולת ניווט בתחבורה ציבורית וזמינה ביותר ממיליארד סמארטפונים בעולם. בנוסף, קיימות בערים רבות בעולם אפליקציות מקומיות יעודיות קטנות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אין דרך לעשות כסף מחכים לקונה !!!
כמו רבות לפניה החברה מגיעה להמוני משתמשים (לא ידוע כמה פעילים אבל עדיין כמות גדולה) לתמוך בהמוני משתמשים עולה המון כסף אבל לא מכניס אפילו דולר אז צריך לגייס, או לחרוק שיניים ולקוות שהצעת הרכש תגיע לפני שיגמר הכסף והחברה תסגר. זה מאוד מצער שהמוני חברות בונות ככה את המודל העיסקי שלהן, מודל עיסקי שבסופו או רכישה או מוות בלי כל התכנות כלכלית אמיתית. אבל שיהיה ליזמים בהצלחה, אני מאחל לכם לקבל את השיק הגדול מאחת מענקיות האינטרנט שקונות הכול וקוברות את הרוב.
רמי , מרכז  |  06.10.15
לכל התגובות