אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע לא עוצרת: רוכשת את רימסה המקסיקנית ב-2.3 מיליארד דולר צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

טבע לא עוצרת: רוכשת את רימסה המקסיקנית ב-2.3 מיליארד דולר

מדובר ברכישה החמישית של חברת התרופות הישראלית מתחילת 2014. לרימסה תרופות לכאבי שרירים, מיגרנות ומוצרים שונים לבריאות האשה. העסקה תוסיף לרווח של טבע רק ב-2017

01.10.2015, 15:07 | שי סלינס

טבע, יצרנית התרופות הישראלית הודיעה על רכישתה של של Rimsa, חברה מקסיקנית בתמורה ל-2.3 מיליארד דולר. ברכישה גברה טבע על חברות כמו פייזר, סאנופי, אבוט וטקדה שגם היו מעוניינים ברימסה.  

 

קראו עוד בכלכליסט

ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע: "עסקה זו מקדמת את האסטרטגיה שלנו להגדיל את נוכחותנו בשווקי מפתח מתעוררים בכדי למצב את טבע לצמיחה ארוכת טווח בשווקים אלו. רימסה תספק לטבע פלטפורמת צמיחה משמעותית על ידי שילוב בין מותג חזק, פורטפוליו מוצרים מוגני פטנט, קו מבטיח של מוצרים בפיתוח, מערכות יחסים חשובות עם רופאים, מטופלים וספקים, ונוכחות מסחרית חזקה".

 

 

מעבדות רימזה מעבדות רימזה מעבדות רימזה

 

סיגי אולפסון, נשיא ומנכ"ל תרופות גנריות גלובליות בטבע: "בנוסף לפורטפוליו הייחודי של מוצרים מוגני פטנט, רימזה מבדלת את עצמה כספקית מובילה של מוצרי מקור ממותגים המגבירות היענות בשימוש ומפחיתות את העלות הכוללת למטופלים. אנו נבנה על גבי מוניטין המותג, מודל כוח המכירות המוצלח, טביעת הרגל המסחרית ובסיס הלקוחות הנאמן שלהם בכדי להציע תרופות מקור וגנריות נוספות של טבע למטופלים במקסיקו ועל פני האזור".

 

הכנסות רימסה ב- 2014 עמדו על 227 מיליון דולר עם צמיחה שנתית של 10.6% מאז 2011. לחברה פורטפוליו נרחב של מוצרי מקור, כולל מוצרי "תרופות משולבות" אשר הניעו את צמיחת החברה.

 

העסקה צפויה להסגר בתחילת הרבעון הראשון של 2016 ולא צפויה להשפיע על רווחי 2016 של טבע, אלא להוסיף לרווח למניה החל מהרבעון הראשון של 2017. לרימסה אין חוב או קופת מזומנים. 

רכישה חמישית מאז תחילת 2014

רימסה הוקמה בשנת 1970 והנהלת החברה ממוקמת במקסיקו סיטי. לחברה תרופות לכאבי שרירים כגון Cartigen, Dolocam למיגרנות, מוצרים לבריאות האשה כגון Prevefem, מוצרים גסטרולוגיים כגון Tremecox ומוצרי OTC ביניהם Vitalen ו-Polibetic, שהם למעשה תוספי תזונה.

ההוצאות על הבריאות במקסיקו נחשבות מהנמוכות בעולם, כאשר הן היוו כ-6.2% מהמתמ"ג במדינה. ממוצע ההוצאות על הבריאות במדינות ה-OECD עומד על 9.3%. בישראל עומדת ההוצאה על הבריאות על 7.3% מהתמ"ג. הציפייה היא כי בשנים הקרובות יעלו ההוצאות על הבריאות במקסיקו ולכן העניין של חברות התרופות הגלובליות במדינה גובר.

 

לגבי טבע, מדובר ברכישה החמישית של החברה מאז תחילת 2014. רכישה זו מצטרפת לרכישתה של החטיבה הגנרית של אלרגן ב-40 מיליארד דולר, שקדמו לה רכישתה של Auspex בחודש מרץ האחרון ב-3.5 מיליארד דולר, רכישתה של לבריס ביוני 2014 ב-825 מיליון דולר ורכישת ניופאת' בינואר 2014 תמורת 270 מיליון דולר.

סיטי פעלה כיועצת פיננסית לטבע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות