אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיש ששבר את האינטרנט עם קו

PLAY

האיש ששבר את האינטרנט עם קו

הרשת מצדיעה ליוצר הקומיקס XKCD, הדואר המלכותי הבריטי משיק סדרה של בולים מבוססי "מלחמת הכוכבים", הגרסה ה'תאית' של פריז, שני כלבים מבריקים והמבורגר מרחוב אלם

01.10.2015, 19:39 | נמרוד צוק

1. גאון קומי, ארבע אותיות

השבוע לפני עשור, רנדל מונרו, מתכנת ומומחה רובוטיקה מנאס"א, שרבט את הסצנות הראשונות של מה שיהפוך מאוחר יותר ל-XKCD. זה, למקרה שאתם לא מכירים, הוא הקומיקס הגיקי האהוב שמספר לכם את הדברים החשובים באמת על טכנולוגיה, מדע, אינטרנט, חתולים והאנשים שמתעסקים בכל אלו, באמצעות כמה קוים שחורים על רקע לבן והומור חד פעמי. אתר אנג'דג'ט חוגג לו עשור עם ציון של כמה מהקומיקסים הטובים ביותר שמונרו כתב.

 

אחד מהקומיקסים הטובים ביותר של XKCD אחד מהקומיקסים הטובים ביותר של XKCD אחד מהקומיקסים הטובים ביותר של XKCD

 

2. חבילה לטטואין? זה שני יודה וליאה אחת

בשעה שבדואר ישראל עצם ההגעה של מכתב ליעדו תוך זמן סביר תיחשב לנס גלוי, הדואר המלכותי הבריטי עושה דברים נהדרים כמו להוציא סדרת בולים עם דמויות מלחמת הכוכבים לכבוד יציאתו המבורכת של הסרט השביעי בסדרה.

חבילה לטטואין חבילה לטטואין חבילה לטטואין

3. העיר באפור

"גוסט סל" הוא סוג של סרט תיעודי קצר על פריז, שמשתמש בטכניקת אנימציית ייחודית כדי להציג גרסת רפאים מוזרה ומטרידה של העיר. הדקה הראשונה היא אחד הדברים המרשימים ויזואלית ויוצאי הדופן שיצא לנו לראות בזמן האחרון.

4. מי כלב חכם של אבא

מיסי ואליוט, צמד כלבים אלמונים בעבר וכוכבי יוטיוב בהווה, מראים הבנה מעמיקה בשאלה הפילוסופית הנצחית - מתי כדאי לקפוץ על הבעלים שלהם בשמחה, ומתי עדיף להתחבא במטבח.

5. מק'אסיד

אחד הדברים שבטח לא חשבתם שאפשר לעשות עם אנימציות גיף וצבעים זרחניים זה להפוך המבורגרים למשהו שממש לא תרצו לפגוש בסמטה אפלה.

מק מק'אסיד מק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות