אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטנלי פישר: "לא רואה סכנה מיידית להיווצרות של בועות פיננסיות בארה"ב" צילום: בלומברג

סטנלי פישר: "לא רואה סכנה מיידית להיווצרות של בועות פיננסיות בארה"ב"

בנאום בבוסטון התייחס סגן יו"ר הפד לאיומים על יציבות המחירים. לדבריו, "לבנקים יש נזילות מספקת, ושוק הדיור לא התחמם יתר על המידה". הוא הביע חשש רק מארגז הכלים "המוגבל" שקיים לפד כדי להתמודד עם בועות מחירים

02.10.2015, 22:44 | בלומברג

סגן יו"ר הפד סנטלי פישר אמר היום כי הוא לא רואה סכנה מיידית להיווצרות של בועות פיננסיות בארה"ב. עם זאת, העלה פישר חשש כי ארגז הכלים המצוי בידי הפד אינו מספיק כדי להתמודד עם היווצרות של בועות כאלה וכינה אותו "מוגבל" וכזה ש"לא נוסה". 

קראו עוד בכלכליסט

פישר אמר את הדברים בכינוס בן יומיים שמקיים הבנק המרכזי של ארה"ב בבוסטון בהשתתפות בכירי הפד. "לבנקים יש הון ונזילות מספקים, שוק הדיור לא התחמם יתר על המידה, וההלוואות שנלקחו על ידי משקי בית ועסקים רק התחילו לעלות אחרי שנים של ירידות או קצב צמיחה נמוך", אמר פישר בנאום בבוסטון. למרות זאת, הוא הזהיר מפני "שינויים שעלולים להתרחש במוסדות שזוכים לרגולציה נמוכה שעלולים להוביל ליצירת סיכונים חדשים".

בניין הפדרל ריזרב בוושינגטון בניין הפדרל ריזרב בוושינגטון בניין הפדרל ריזרב בוושינגטון

פישר (71) משמש לא רק כסגנה של ג'נט ילן, אלא עומד בראש ועדה שאחראית לזיהוי בועות מחירים ואיומים אחרים ליציבות הפיננסית. לדבריו, הוא רואה מרחב מסוים לשימוש בכלי הריבית על מנת להיאבק באיומים פוטנציאליים, אך הדבר יגבה "מחירים משמעותיים".

סגן יו"ר הפד לא התייחס למצב הכלכלה האמריקאית או למועד העלאת הריבית. זאת, אף שהמשקיעים מחפשים רמזים לעיתוי שבו מתכוון הבנק המרכזי לבצע את הצעד הדרמטי, לראשונה זה עשור.

מוקדם יותר היום אמר נשיא הפד בסנט לואיס ג'יימס בולארד כי למרות דו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם מוקדם יותר הוא עדיין תומך בהעלאת ריבית בארה"ב. לדברי בולארד, הפד כבר השיג את מטרתו בשיעור אבטלה נמוך וקרוב ליעד אינפלציה שנתי של 2%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
פישר מומחה באי-זיהוי בועות! בועת הנדל"ן בישראל מעשה ידיו...
ולא רק שאין דיור שיד הקונים משגת לקנות, ברגע שיהיה על הבנקים לגבות את ההלוואות לקבלנים ויזמים, והאחרונים יהיו חידלי פרעון, ופושטי רגל, והבנקים ייפגעו, ויאלצו למכור דירות מכינוס נכסים, הפסדי הבנקים, וחוסר האשראי בשוק יגררו מיתון מתמשך ששום "הקלה כמותית" (הדפסת כסף) וריבית 0 לא יוכלו למנוע! העיקר שסטנלי פישר הצהיר שבישראל אין בועת נדל"ן... אבל הבועות בשוק האמריקאי שהוא לא רואה יביאו לקריסות כלכליות ברחבי העולם. מישהו צריך לעצור את קצר הרואי הזה!
04.10.15
לכל התגובות