אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רולס רויס מפטרת 400 עובדים צילום: בלומברג

רולס רויס מפטרת 400 עובדים

יצרנית המנועים עורכת קיצוצים בחטיבת הספנות המקרטעת, על רקע ירידה בביקוש מחברות גז ונפט ושורה של אזהרות רווח בשנים האחרונות

05.10.2015, 12:43 | שירות כלכליסט

רולס רויס הולדינגס (Rolls-Royce Holdings) תקצץ 400 משרות נוספות בחטיבת הספנות המקרטעת שלה, שנפגעה מהחולשה בכמה שווקים מרכזיים.

קראו עוד בכלכליסט

הקיצוצים מגיעים לאחר שיצרנית המנועים פרסמה כמה אזהרות רווח בשנתיים האחרונות, הנובעות בין השאר מהירידה בביקוש מחברות נפט וגז בעקבות ירידת מחירי הנפט. "זהו עסק חזק ביסודו, אך עלינו לנקוט בפעולה חד משמעית כדי להכין אותו לצמיחה עתידית, בעזרת מבנה פשוט, יעיל ואפקטיבי", מסר מיכאל מקינן, שעומד בראש החטיבה.

מכונית רולס רויס מכונית רולס רויס מכונית רולס רויס

החברה הלונדונית ציינה עוד כי עדכון ההכנסות שפרסמה ביולי כלל 30 מיליון ליש"ט (45 מיליון דולר) לכיסוי ההוצאות של הפיטורים, והעלות הזו תבוא לידי ביטוי גם בתוצאות הפיננסיות של השנה הבאה. אולם החל מ-2016 המהלך יוביל לחסכון של 40 ליש"ט. חלק מהכסף שייחסך יושקע במחקר ובפיתוח.

המשך של מגמה

רולס רויס הבריטית מקצצצת בכוח האדם בעקבות שורה של אזהרות רווח הקשורות לחולשה בכמה שווקי מפתח עבור המנועים שהיא מייצרת. בשנה שעברה הודיעה החברה כי תקצץ 2,600 משרות בחטיבת התעופה, ובמאי האחרון הודיעה על קיצוץ של 600 משרות נוספות, המייצגות 10% מכוח העבודה בחטיבת הספנות, שפועלת ב-34 מדינות. מוקדם יותר השנה הזהירה רולס רויס מפיטורים נוספים בחטיבה.

המנכ"ל וורן איסט, שנכנס לתפקידו ביולי, הורה על ביצוע בדיקה תפעולית של החברה כולה, שתושלם בנובמבר. התחזית של רולס רויס לחטיבת הספנות נותרה עם זאת ללא שינוי ועומדת על מכירות שינועו בין 1.45-4.65 מיליארד ליש"ט, ואילו הרווח ינוע בין שום רווח ל-40 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות