אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BP תשלם 20.8 מיליארד דולר עקב דליפת הנפט במפרץ מקסיקו צילום: בלומברג

BP תשלם 20.8 מיליארד דולר עקב דליפת הנפט במפרץ מקסיקו

ענקית האנרגיה תשלם את הסכום כדי ליישב תביעות שהגישו הממשל הפדרלי וחמש מדינות בארה"ב; מדובר בהסכם הפיצויים הגדול בהיסטוריה האמריקאית

05.10.2015, 19:53 | שירות כלכליסט

ענקית האנרגיה BP תשלם 20.1 מיליארד דולר כדי ליישב תביעות שהגישו הממשל הפדרלי וחמש מדינות בארה"ב בעקבות דליפת הנפט במפרץ מקסיקו ב-2010. לפי משרד המשפטים האמריקאי, מדובר בהסכם הפיצויים הגדול ביותר עם יישות אחת בהיסטוריה של ארה"ב. 

ביולי האחרון הודיעה BP כי היא צפויה לשלם עד 18.7 מיליארד דולר לממשלת ארה"ב ולחמש מדינות, כדי ליישב את התביעות. בכירים במשרד המשפטים האמריקאי אמרו אז כי הסכום יעמוד על 20 מיליארד דולר.

אסון הדליפה, צילום: בלומברג אסון הדליפה | צילום: בלומברג אסון הדליפה, צילום: בלומברג

התפוצצות על גבי אסדת הקידוח במים עמוקים של BP, שארעה ב-20 באפריל, 2010, גרמה למותם של 11 עובדים ולדליפה של מיליוני חביות נפט גולמי לתוך מימי מפרץ מקסיקו, להרס אקולוגי רחב היקף שכלל את מותם של מיני דגים ועופות ולהרס קילומטרים ארוכים של חופים ושל שטחי ביצה טבעיים.

האסון הביא לרפורמה מעמיקה ברשויות הרגולציה של קידוחי המים העמוקים ולחקיקה חדשה בתחום המבטיחים דרישות מחמירות לגבי אמינות הציוד, הביקורות והטיפול בתאונות. אחרי האסון, הוגשו נגד BP ושותפותיה אלפי תביעות אזרחיות ופליליות. BP הודתה באשמה ב-14 סעיפים פדראליים כולל גרימה להרג 11 עובדים והפרעה לעבודת הקונגרס בעת שניסה לאמוד את היקף הדליפה. 

לפני כשנה קבע שופט פדרלי כי "BP נקטה הזנחה פושעת כשגרמה לדליפת הנפס הימית הגדולה ביותר בהיסטוריה של ארה"ב". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות