אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הג'וב החדש של יוג'ין קנדל: ראש עמותה לחיזוק ישראל כאומת הסטארט-אפ צילום: עמית שעל

הג'וב החדש של יוג'ין קנדל: ראש עמותה לחיזוק ישראל כאומת הסטארט-אפ

יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר נענה ליוזמה של חברו המיליארדר האמריקאי פול זינגר ויעמוד בראש עמותת סטארט אפ ניישן סנטרל שמטרתה חיזוק תעשיית ההייטק הישראלית אל מול תנועת החרם

06.10.2015, 10:41 | בלומברג

יוג'ין קנדל, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר, נענה ליוזמה של חברו המיליארדר האמריקאי פול זינגר והוא יעמוד בראש עמותה בשם סטארט אפ ניישן סנטרל (Start-Up Nation Central) שמטרתה קידום תעשיית ההיי טק הישראלית, משיכת משקיעים בינלאומיים ומלחמה בתנועת החרם הפלסטינית, כך מדווחת סוכנות בלומברג. זינגר, שמנהל את קרן הגידור אליוט מנג'מנט (Elliott Managemen), הזרים עד כה 20 מיליון דולר להקמת הפרויקט.

המיזם שנחשף לראשונה בכלכליסט נולד בעקבות הספר מ-2009, "אומת הסטארט אפ", על תעשיית הטכנולוגיה של ישראל. הספר זכה להצלחה ותורגם ל-30 שפות. לדבריו של דן סנור, אחד ממחברי הספר שעובד ביחד עם זינגר, המטרה של העמותה היא לחזק את הכלכלה הישראלית ולגרום לאנשים לתקשר איתה מעבר לפריזמה של הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

המיליארדר פול זינגר. לתקשר עם ישראל מעבר לפריזמה של הסכסוך המיליארדר פול זינגר. לתקשר עם ישראל מעבר לפריזמה של הסכסוך המיליארדר פול זינגר. לתקשר עם ישראל מעבר לפריזמה של הסכסוך

העמותה פתחה לאחרונה משרדים חדשים בתל אביב שיתפרשו על פני שלוש קומות באותה מגדל בו שוכן המטה הישראלי של פייסבוק. זינגר ציין כי הקבוצה שואפת להפוך לכתובת העיקרית לממשלות ולחברות המעוניינות להעמיק את הקשרים שלהן עם תעשיית הטכנולוגיה הישראלית.

קנדל צפוי להכנס לתפקיד מנכ"ל העמותה בהמשך השנה. בראיון לבלומברג הוא אמר כי יתבסס על ניסיונו בהנחיית האסטרטגיה הכלכלית ארוכת הטווח בתפקידו במשרד ראש הממשלה. "אנחנו רוצים לעזור לקדם פרויקטים שבהם לחברה אחת או למשרד ממשלתי אחד אין בהכרח את הגודל או החזון הנחוצים כדי להגשים אותם", הוא אומר.

קנדל. תפקיד חדש, צילום: טלי מאייר קנדל. תפקיד חדש | צילום: טלי מאייר קנדל. תפקיד חדש, צילום: טלי מאייר

מכיוון שלמרבית חברות הטכנולוגיה הגדולות כבר יש נוכחות בישראל, בעמותה מקווים למשוך דווקא חברות בינוניות, וכן חברות שאינן מתמקדות בחדשנות ומחפשות אחר פתרונות טכנולוגיים למוצרים שלהם.

עם זאת, יוסי ביילין מפקפק ביכולת של העמותה להסיט את תשומת הלב מהסכסוך. "גם הערבים מעריצים את ההישגים של ישראל", הוא אומר לבלומברג. "אך זה לא אומר שהם שוכחים מהכיבוש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
תכנון ארוך טווח מחייב להבין מה עושים עם הפלסטינים
מגרשים אותם? הופכים לאומת אפרטהייד? נותנים להם זכויות אזרח? נפרדים מהם? זה בערך האפשרויות . להתעלם מהבעיה לא גורם לה להעלם. ובמקרה של הפלסטינים הבעיה גדלה בכל מיני מישורים - בהקצנה בחברה הפלסטינית ובשנאה שלה ושל החברה המוסלמית למערב בין היתר בגלל האשמה בקולוניליזם. ביכולת של השלטון בישראל לעסוק בליבוי שנאה וחרחור מדון והרס איטי של הדמוקרטיה בישראל (לדוגמה רדיפה של עמותות לזכויות אדם של העיתונות ושל ההומניזם) בבידוד של ישראל בעולם ,ובסתימת פיות (אם אתה אומר משהו שלא נוח לנו לשמוע אתה בוגד). אלו לא תנאים טובים למקום שצריך חדשנות . בטווח הארוך חדשנות דורשת פתיחות ויכולת להגיד אמירות לא נוחות - בין אם אלה אמירות על הכיבוש ובין אם אלה אמירות לא נוחות על השלטון .
האזרח דרור  |  19.06.17