אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכשרת הישוב מכרה שני פארקים לוגיסטיים בפולין ב-352 מיליון שקל צילום: ורדי כהנא

הכשרת הישוב מכרה שני פארקים לוגיסטיים בפולין ב-352 מיליון שקל

את המכירה ביצעה באמצעות החברה הבת MLP - המרכזת את פעילות הפארקים בפולין ומנוהלת על ידי מיכה שפירא

06.10.2015, 12:23 | אורן פרוינד
חברת הכשרת הישוב שבשליטת משפחת נמרודי ומנוהלת על ידי הבן עופר השלימה היום עסקה למכירת שני פארקים לוגיסטיים בפולין תמורת 352 מיליון שקל. את המכירה ביצעה באמצעות החברה הבת (38.3%) MLP, המרכזת את פעילות הפארקים בפולין.  

קראו עוד בכלכליסט

MLP, המנוהלת על ידי מיכה שפירא, חתמה על שני הסכמים למכירת מלוא החזקותיה בפארק טיכה ופארק ביורינג הממוקמים בחלקה הדרומי של פולין, בהיקף כולל של כ-80 מיליון יורו. השלמת העסקאות תניב ל-MLP תזרים מזומנים חופשי של כ-31 מיליון יורו (כ-136 מיליון שקל). במסגרת העסקאות סוכם, כי במידה ו-MLP תקים מבנה נוסף באחד מהפארקים הנמכרים, ותשכיר אותו בתנאים שסוכמו, תגיע סך התמורה לכ-89.6 מיליון יורו (כ-395 מיליון שקל), ובהתאם יגדל תזרים המזומנים החופשי מהעסקאות לכ-34 מיליון יורו (כ-150 מיליון שקל). השלמת העסקה מותנית במספר תנאים, בין היתר בקבלת אישור של גוף ממשלתי פולני.

עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא

2 הפארקים משוערכים בספרי החברה בשיעור היוון של בין 7.75%-8%, שיעור היוון המקובל בפולין בתחום פעילות זה. עם השלמת העסקה כולל הקמה והשכרת המבנה הנוסף כאמור, MLP תכיר ברווח של כ-8.6 מיליון יורו (כ- 38 מיליון שקל) נתון המשקף שווי עסקה בתשואה נמוכה משיעור ההיוון בהם הנכסים משעורכים.

MLP הנסחרת בבורסת ורשה לפי שווי של כ-650 מיליון שקל, פועלת בתחום של פיתוח, השכרה ותפעול של פארקים לוגיסטיים ותעשייתיים בפולין, ומהווה את אחת מהזרועות העסקיות המרכזיות של קבוצת הכשרת הישוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות