אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בני לנדא פורש מתפקיד מנכ"ל חברת הדפוס שעל שמו צילום: אוראל כהן

בני לנדא פורש מתפקיד מנכ"ל חברת הדפוס שעל שמו

את לנדא יחליף ישי אמיר, בכיר לשעבר באינדיגו, חברת הדפוס האלקטרוני אותה הקים ומכר לנדא ב-2001; לנדא ישאר בתפקיד יו"ר לנדא דיגיטל פרינטינג

06.10.2015, 17:18 | אסף גלעד

לאחר שש שנים בתפקיד פורש בני לנדא מתפקיד מנכ"ל חברת טכנולוגיות הדפוס שקרויה על שמו - לנדא דיגיטל פרינטינג, אחת מארבעת החברות המצויות תחת קבוצת לנדא. את לנדא יחליף ישי אמיר, בכיר לשעבר באינדיגו, חברת הדפוס האלקטרוני אותה הקים ומכר לנדא ב- 2001 תמורת 830 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, לנדא ישאר בתפקיד היו"ר ועל פי דבריו יישאר מעורב בחברה. לנדא גם ימשיך לשמש כמנכ"ל מעבדות לנדא, מעבדה המפתחת טכנולוגיות ננוטכנולוגיה לציפויים תעשיתיים, קוסמטיקה, אריזות ואספקת תרופות וכן טכנולוגיה מסתורית לשימוש באנרגיה חלופית. את לנדא יחליף בחברת הדפוס ישי אמיר מ- HP, שישמש גם כסגן יו"ר הקבוצה.

המחליף: ישי אמיר המחליף: ישי אמיר המחליף: ישי אמיר

המנכ"ל החדש, ישי אמיר (48), הוא אחד המנהלים הותיקים באינדיגו, שם החל את הקריירה שלו לפני עשרים ואחת שנה. מאז כיהן בכמה תפקידים בכירים בחברה, כולל סגן נשיא עסקי הצילום הדיגיטלי ומנהל שיווק המוצרים, ולאחר רכישתה בידי HP, כמנהל אינדיגו בארה"ב ומנהל שיווק אסטרטגי בינלאומי בחברה. עד לאחרונה שימש באחד מהתפקידים הבכירים בתחום הדפוס ה-HP, כמנהל מוצרי הדפוס הגרפי.

לנדא דיגיטל פרינטינג מפתחת מכונות דפוס המבוססות על דיו ננוגרפי הנחשב לזול, יעיל ומאפשר תהליך ייצור גמיש ומהיר. בליבו של תהליך הדפוס הננוגרפי נמצא הדיו שפיתח של לנדא, המבוסס על חלקיקי צבע זעירים בגודל של כמה עשרות ננומטרים בלבד. תהליך הדפוס מאופיין על ידי נקודות הדפסה חדות ובעלות אחידות גבוהה, שלדברי מעבדות לנדא מציעות מרחב צבע רחב מזה המתקבל בכל תהליך דפוס אחר בארבעה צבעים.

בני לנדא מבהיר בשיחה עם "כלכליסט" כי המינוי של אמיר נעשה בעטיו של גידול משמעותי של פעילות החברה, "החברה עוברת משלב הפיתוח לשלב הצמיחה והמכירות וחיפשנו מישהו שיוכל להוביל אותה מהשלב של מאות מיליונים בהכנסות למיליארדים", אמר לנדא. "המטרה היתה להביא תותח, וכל מי שחושב שאני פורש - לא מכיר אותי". החברה עיבתה את הדרג הניהולי שלה במנהלי מכירות לאזורים כמו צפון אמריקה ואירופה, כך שמינויו של אמיר נחשב כחלק מהגידול בשכבה הניהולית בחברה. לנדא דיגיטל פרינטינג קיבלה צבר הזמנות של מאות מכונות לפני כשלוש שנים, היא התעכבה מעט באספקתן ללקוחות וכעת היא נמצאת בשלב הייצור והאספקה שלהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות