אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המע"מ ירד, אך משרד הבינוי לא עדכן את היטלי הפיתוח צילום: שאול גולן

המע"מ ירד, אך משרד הבינוי לא עדכן את היטלי הפיתוח

הזוכים במכרז של רמ"י בבאר שבע הופתעו לגלות ששיעור המע"מ לא עודכן; משרד הבינוי: "ככל שיסתבר כי נגבה תשלום יתר, המשלם יהיה זכאי להחזר"

06.10.2015, 22:35 | אמיתי גזית
במהלך מתוקשר היטב הורד החודש המע"מ ב-1% ל-17%. למרות זאת במשרד הבינוי עוד לא עדכנו את שיעור המע"מ בהיטלי הפיתוח שהם גובים, כך פורסם הערב (ג') בחדשות ערוץ 2.

באוגוסט השנה פרסמה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) את רשימת 470 הזוכים במגרשים לבניית בתים פרטיים בשכונת הכלניות בבאר שבע. הזוכים נדרשים לשלם לרמ"י את דמי החכירה - סכום שנקבע כאמור במכרז, והיטלי פיתוח על פי תעריף של אלף שקל למ"ר.

  , צילום: ישראל יוסף צילום: ישראל יוסף   , צילום: ישראל יוסף

את היטלי הפיתוח נדרשו הזוכים לשלם לחברת CPM שמבצעת את עבודות הפיתוח וכפופה למשרד הבינוי. מכיוון שמועד התשלום חל ב-14.10 אחרי עדכון המע"מ, סברו הרוכשים כי ייהנו מירידה של 1% במס. רוב המגרשים בעלי שטח של כ-500 מ"ר ומשמעותה של ההורדה ב-1% היא חסכון של כ-5,000 שקל.

אלא שכשפנו לחברה הקבלנית נמסר להם כי עליהם לפנות למשרד הבינוי. במשרד מסרו שהיועץ המשפטי שלו עדיין לא גיבש את החלטתו בעניין. הזוכים במכרז נדרשו לשלם את מלוא הסכום, תוך שהובטח להם כי יזוכו במידה שיוחלט על הורדת במע"מ.

להצדקת טיעוניהם מנופפים הדיירים בשוברי תשלום מעודכנים שקיבלו מרמ"י עבור דמי החכירה (בניגוד להיטלי הפיתוח). מתברר כי ברשות מקרקעי ישראל, הכפופה למשרד האוצר, כבר הספיקו לקבל החלטה בעניין והפחיתו את המע"מ מיתרת התשלומים של הזוכים.

ממשרד הבינוי נמסר בתגובה: "הנושא בבדיקה. ככל שיסתבר כי נגבה תשלום יתר, המשלם יהיה זכאי להחזר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עושק האזרחים והעסקים ע"י האוצר/המדינה בשרלטנות נבחרי הציבור מעוררים בחילה.
איך יממן פח-לון 1.3 מיליון שח בישום החוק הנורבגי...?? השרים וסגני השרים ימשיכו לקבל את משכורתם, אלא שבנוסף תצטרך הקופה הציבורית לשאת במשכורתם של הח"כים שיחליפו אותם - חמישה לכל היותר בקואליציה הנוכחית שבה חמש מפלגות. לפי ההערכה התקציבית שצורפה להחלטה, העלות השנתית הישירה של חבר כנסת היא 1.3 מיליון שקל, המורכבים משכר, לשכה ותשלומים נלווים.
07.10.15
4.
באוצר עסוקים בעושק של עסקים ואזרחים בישראל .
פשוט בדיחה ... היועץ המשפטי עדיין לא גיבש את החלטתו בעניין. הזוכים במכרז נדרשו לשלם את מלוא הסכום, תוך שהובטח להם כי יזוכו במידה שיוחלט על הורדת במע"מ.... משרד הבינוי עוד לא עדכנו את שיעור המע"מ בהיטלי הפיתוח שהם גובים ? מי ממונה על משרד השיכון ? מי שר האוצר בישראל שהצהיר על הוזלת המע"מ ? מה ניתן לצפות מ2 נבחרי ציבור גלנט /כחלון ? כלווום ! ככה זה בישראל כשעבריין קרקעות הופך לשר השיכון וחבר של טייקון נוכל מעלים מס במילירדים חבר של שר אוצר בישראל. אלו הם נבחרי ציבור שלנו שעסוקים בפופוליזים ושמירת הכיסא -השכר והפנסיה בלבד.
07.10.15
לכל התגובות