אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפיר הנדסה מסתבכת ברומניה: הפקידה ערבות של 51 מיליון שקל כנגד תביעה צילום: רודי אלמוג

שפיר הנדסה מסתבכת ברומניה: הפקידה ערבות של 51 מיליון שקל כנגד תביעה

סכום הערבות יחולט בחלקו או במלואו במקרה של הפסד בתביעה הרומנית נגד חברה נינה לשעבר של שפיר ומנהלה דאז. הסכום מהווה 20% מהרווח הנקי שרשמה שפיר בשנת 2014

07.10.2015, 10:43 | אורן פרוינד

פרשת השוחד ועבירות המס לכאורה בשלוחה של שפיר הנדסהברומניה מתקרבת לכדי הכרעה. אתמול (ג') הפקידה שפיר הנדסה ערבות בנקאית מותנית בפסק דין של 51 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

הערבות האמורה תחולט בחלקה או במלואה, במקרה ששפיר תפסיד בתביעה שמתנהלת נגדה מאז 2014 ברומניה. סכום הערבות מהווה 20% מהרווח הנקי השנתי של החברה בשנת 2014 שהסתכם בכ-250 מיליון שקל.

החל מחודש אפריל 2014, מנהלות הרשויות ברומניה חקירה פלילית כנגד אברהם מורגנשטרן, מנהל לשעבר של שפיר מבנים רומניה, חברה נינה של שפיר הנדסה שהגיעה לחדלות פירעון והקפאת הליכים במהלך שנת 2014.

על פי הפרסומים בתקשורת ברומניה, מורגנשטרן נעצר ונחקר עם ראש עיריית קונסטנטה סטפן ראדו פיס וחבר פרלמנט ברומניה אלכסנדר פיס. לטענת התביעה, בראשית 2011 השיק ראש עיריית קונסטנטה תוכנית לבניית קמפוס של דירות בעיר שאושרה על ידי מועצת העיר.

התביעה טוענת כי מורגנשטרן העביר לראש העירייה סכום של 175 אלף יורו לשם הבטחת הזכייה בחוזה לבניית פרויקט המגורים, ששוויו עמד על כ־10 מיליון יורו.

בחודש פברואר 2015, הוגש כתב אישום נוסף גם כנגד החברה (שפיר מבנים רומניה) וכנגד מנהלה לשעבר בגין ביצוע, לכאורה, של עבירות מס בסכום כולל המוערך בכ--56.9 מיליון שקל.

הראל שפירא. מנכ"ל שפיר הנדסה, מבעלי השליטה בחברה, צילום: רודי אלמוג הראל שפירא. מנכ"ל שפיר הנדסה, מבעלי השליטה בחברה | צילום: רודי אלמוג הראל שפירא. מנכ"ל שפיר הנדסה, מבעלי השליטה בחברה, צילום: רודי אלמוג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות