אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוקמה ועדת מעקב להעסקת בעלי מוגבלויות צילום: אלעד גרשגורן

הוקמה ועדת מעקב להעסקת בעלי מוגבלויות

ההסתדרות וארגוני המעסיקים הקימו ועדת מעקב ליישום ההסכם שמחייב כל מקום עבודה שלפחות 3% מעובדיו יהיו בעלי מוגבלויות

07.10.2015, 11:46 | מיקי פלד

ההסתדרות וארגוני המעסיקים הודיעו כי יקימו ועדת מעקב משותפת ליישום הסכם העסקת בעלי המוגבלויות. לפני כשנה חתמו הצדדים על הסכם שנכנס לתוקף השבוע, ולפיו מקומות עבודה בעלי 100 עובדים ומעלה יחוייבו להעסיק בעלי מוגבלויות בשיעור של לא פחות מ-2% מהעובדים ואחוז נוסף תוך שנתיים.

על פי החלטה של שני הגופים, "אדם עם מוגבלות" הוא מי שמקיים את אחד משלושת התנאים: שהביטוח הלאומי הגדיר כמוגבל בשיעור של 40% ומעלה, עבר שיקום מקצועי לצורך השמה בעבודה על ידי הביטוח לאומי, משרד הרווחה או משרד הבריאות או שהוא נכה צה"ל אשר עבר שיקום מקצועי לצורך השמה בעבודה על ידי משרד הביטחון.

מקומות עבודה בעלי 100 עובדים ומעלה יחוייבו להעסיק בעלי מוגבלויות בשיעור של לא פחות מ-2% מהעובדים , צילום: shutterstock מקומות עבודה בעלי 100 עובדים ומעלה יחוייבו להעסיק בעלי מוגבלויות בשיעור של לא פחות מ-2% מהעובדים | צילום: shutterstock מקומות עבודה בעלי 100 עובדים ומעלה יחוייבו להעסיק בעלי מוגבלויות בשיעור של לא פחות מ-2% מהעובדים , צילום: shutterstock

הוועדה גם תיקבע מתי מעסיק אינו עומד במכסה הקבועה ובמקרים כאלו עשויה להיות מוגשת תביעה נגד המעסיק לפי חוק העסקת עובדים בעלי מוגבלויות. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן אמר כי "שילוב אנשים עם מוגבלות בתעסוקה, היא מטרה חשובה לא רק לעובדים ולבני משפחותיהם, אלא לחברה הישראלית כולה. החלטת ועדת מעקב זו, היא עוד צעד חשוב ביישום והגשמת מטרה זו". יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, שרגא ברוש הוסיף: "התהליך מביא לידי ביטוי את התפישה החברתית של המעסיקים בישראל, אשר מאמינים כי יש לתת לעובדים אלו הזדמנות אמיתית לבטא את יכולותיהם ולתרום לחברה, ובכך להפוך את החברה בישראל לטובה וצודקת יותר לכלל אזרחיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות