אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני בטיחות: יונדאי מצטיינת. ציון חלקי לאופל ולמכונית הספורט של מאזדה

מבחני בטיחות: יונדאי מצטיינת. ציון חלקי לאופל ולמכונית הספורט של מאזדה

יונדאי טוסון זכתה לציון בטיחות גבוה של חמישה כוכבי ריסוק מתוך חמישה. מכונית הספורט MX5 החדשה והאופל קארל קיבלו ציון של ארבעה כוכבים

07.10.2015, 14:01 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום את תוצאות מבחני הריסוק שערך הארגון לשלושה דגמים חדשים - מתוצרת יונדאי, אופל ומאזדה. מדובר בשלושה דגמים המיועדים לשיווק בישראל בעתיד הקרוב: רכב הכביש שטח יונדאי טוסון, מכונית הספורט מאזדה MX5 ומכונית הסופר מיני אופל קארל.

על פי תוצאות מבחני הריסוק, יונדאי טוסון זכתה לציון בטיחות גבוה של חמישה כוכבי ריסוק מתוך חמישה. בנוסף זכתה הטוסון גם לציונים גבוהים בתתי הסעיפים של מבחן הריסוק, המנתחים את עוצמת הפגיעות בחלקיו השונים של הרכב.

מבחן ריסוק יונדאי טוסון מבחן ריסוק יונדאי טוסון מבחן ריסוק יונדאי טוסון

כך, לפי EURONCAP בשעת תאונה שמר תא הנוסעים על חוזקו הן במבחן המדמה תאונה חזיתית והן במבחן המדמה תאונה מאחור. האופל קארל קיבלה ציון חלקי של ארבעה כוכבים מתוך חמישה. לפי נתוני המבחן, בסך הכול האופל שמרה על שלמותה במבחן, אך ראש בובת הריסוק לא היה יציב על כרית האוויר עקב לחץ חלקי בלבד בכרית.

מכונית הספורט של מאזדה - ה-MX5 החדשה קיבלה גם היא ציון של ארבעה כוכבים מתוך חמישה. יצוין כי ה-MX5 היא מכונית נטולת גג קשיח, מה שהופך את הבטחת בטיחותה למשימה קשה במיוחד עבור היצרנית. ה-MX5 אומנם שמרה על רמה גבוהה של קשיחות של תא הנוסעים גם בעת תאונה, אך בדומה לאופל, כרית האוויר שלפני הנהג לא התנפחה כראוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות