אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עם רוח גבית מפייסבוק: חלל תנסה לגייס היום מיליארד שקל

עם רוח גבית מפייסבוק: חלל תנסה לגייס היום מיליארד שקל

החברה תנפיק שתי סדרות אג"ח, אחרי שהודיעה על הסכם עם פייסבוק לאספקת אינטרנט באמצעות הלוויין עמוס 6, בהיקף של 95 מיליון דולר

08.10.2015, 08:21 | גולן חזני

חלל תקשורת בשליטת שאול אלוביץ' תנסה היום לגייס מיליארד שקל בהנפקת אג"ח. ההנפקה תינשא על גלי ההודעה המשמעותית שפירסמה החברה השבוע, ולפיה תספק שירותי אינטרנט לאזורים נידחים באפריקה במסגרת פרויקט internet.org של פייסבוק. השירות יינתן באמצעות הלוויין עמוס 6, שפותח בתעשייה האווירית. חלל תקשורת משתפת פעולה בפרויקט זה עם קבוצת יוטלסאט (Eutelsat) הצרפתית.

קראו עוד בכלכליסט

עמוס 6, שיחליף את עמוס 2, אמור להיות משוגר באוגוסט 2016, ובין היתר יספק גישה לאינטרנט לאזורים שמדרום לסהרה. ההסכם עם פייסבוק הוא רב־שנתי, והכנסותיה של חלל תקשורת ממנו אמורות להסתכם בכ־95 מיליון דולר במצטבר עם אופציה להגדלת היקף החוזה.

את ההנפקה יובילו דיסקונט חיתום, אי.בי.איי, לאומי פרטנרס, ברק קפיטל, מנורה ואיפקס חיתום. חלל תנפיק שתי סדרות אג"ח חדשות עם מח"מ של כחמש שנים — סדרה י"ג שקלית בריבית קבועה וסדרה י"ד צמודה לדולר. לרוכשים יינתנו ביטחונות, כמו שעבוד ראשון על הלוויין עמוס 6 ונכסיו ושעבוד שני על הלוויין עמוס 5 ונכסיו, שהוא נחות למחזיקי האג"ח.

עוד הודיעה אתמול חלל כי בעלי המניות אישרו מענק שימור של 2 מיליון שקל למנכ"ל החברה דוד פולק, במקרה שהחברה תימכר. מענק זה מיתווסף למענק הצלחה של 3 מיליון שקל, שכבר אושר לו, וישולם אם העסקה תושלם. בנוסף יהיה פולק זכאי לתשלום חד־פעמי של 18 משכורות ערב סיום עבודתו בחברה, אם העסקתו תופסק בתוך 18 חודשים מיום שינוי השליטה בה.

עמוס 6 עמוס 6 עמוס 6

בעלי המניות אישרו גם את עדכון מענק שימור למשנה למנכ"ל יצחק שיינברג בכפוף לכהונתו במשך 18 חודשים לאחר העברת השליטה בחברה, ולא 11 חודשים כפי שנקבע בהסכם הקודם. המענק שעמד על 2 מיליון שקל יוגדל ל־3.33 מיליון שקל. שיינברג יקבל תשלום חד־פעמי של 18 משכורות אם העסקתו תופסק בתוך 24 חודשים מיום העברת השליטה בחברה.

חלל מנהלת מגעים למכירתה. את המגעים מנהל בנק ג'יי.פי מורגן המנוהל בידי רועי נבון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות