אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק מרכנתיל הגיש בקשה לפשיטת רגל נגד אלון דנקנר צילום: אוראל כהן

בנק מרכנתיל הגיש בקשה לפשיטת רגל נגד אלון דנקנר

לטענת הבנק, יו"ר תעשיות מלח לשעבר חייב כ־400 אלף שקל כיוון ששימש ערב להלוואות שנטל אחיו דני, אולם שילם כמחצית מהסכום בלבד. דנקנר: "הסכום יועבר בימים הקרובים"

08.10.2015, 08:34 | זוהר שחר לוי

בנק מרכנתיל דיסקונט הגיש אתמול בקשה להמצאה של פשיטת רגל נגד יו"ר דירקטוריון תעשיות מלח לישראל לשעבראלון דנקנר, על רקע חוב של 200 אלף שקל שנולד בעקבות ערבות שנתן דנקנר להלוואה שנטל מהבנק אחיו הצעיר יו"ר הפועלים לשעבר דני דנקנר.

לפי הבקשה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה על ידי עו"ד רמי אהרון ממשרד מטרי מאירי ושות', ביוני 2014 פסק בית משפט השלום כי על אלון דנקנר לשלם לבנק כ־400 אלף שקל, אולם הוא שילם כ־200 אלף שקל בלבד.

פסק הדין שעל בסיסו הוגשה הבקשה ניתן במסגרת תביעה נגד דני דנקנר, שבה נטען כי הבנק העניק לו אשראים והלוואות וכי הוא צבר חובות בגובה של כ-2.6 מיליון שקל. בעקבות זאת פנה הבנק לדנקנר בדרישה שיפרע את החוב ובנובמבר 2013 נחתם הסכם שבמסגרתו הוא התחייב לשלם את החוב בחמישה תשלומים.

לפי הבנק, אחיו הגדול אלון היה ערב אישית להתחייבותו של דני לשלם את התשלום השני (350 אלף שקל) והשלישי (כמיליון שקל), והתשלום השני היה אמור להיות משולם עד לפברואר 2014 אך לא שולם למרות פניות והתראות.

עו"ד יוסף ליבנה, המייצג את אלון דנקנר, מסר כי יש "מו"מ מול הבנק והעניין יוסדר בימים הקרובים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות