אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבועיים אחרי שנפתח: גשר הזכוכית בסין נסדק 1,000 מטר מעל לתהום

שבועיים אחרי שנפתח: גשר הזכוכית בסין נסדק 1,000 מטר מעל לתהום

מקטע של גשר הזכוכית החדש בהר יונטאי נסדק. אחד התיירים שעמד על הגשר סיפר: "אנשים החלו לצרוח, דחפתי אנשים שיפנו את הדרך". מדוע זה קרה?

08.10.2015, 12:15 | שירות כלכליסט

מקטע של גשר הזכוכית החדש בהר יונטאי שבפארק הגיאולוגי בפרובינציית חונאן נסדק ביום שני אחר הצהריים, מה שגרם לפאניקה בקרב תיירים שעמדו באותו הזמן על הגשר. גשר הזכוכית, שרק בספטמבר נפתח לציבור, נסגר עד להודעה חדשה.

לי דונג האי, תייר שהיה על הגשר בעת האירוע, דיווח ברשת החברתית הסינית ווייבו: "הייתי כמעט בקצה הגשר כאשר לפתע שמעתי רעש. הרגל שלי טולטלה. הבטתי מטה וראיתי את הסדק ברצפה". הגשר תלוי בגובה של כ-1,080 מטר.

התייר הוסיף: "אנשים החלו לצרוח. אני צעקתי 'הגשר נסדק! הוא ממש נסדק!' ואז דחפתי את האנשים לפניי, שירוצו וייפנו את הדרך".

רצפת הזכוכית הסדוקה בגשר רצפת הזכוכית הסדוקה בגשר רצפת הזכוכית הסדוקה בגשר

דובר ממשרד התיירות של הר יונטאי אמר ל"פיפולס דיילי" כי הסדקים נוצרו משום שתייר הפיל תרמוס נירוסטה. "רק שכבה אחת מתוך שלוש שכבות נסדקו כך שהתיירים לא בסכנה" אמר.

סוגי הזכוכית המשמשים למבנים כגון אלו אמורים לעמוד בפני סדקים מבלי לקרוס. כך על פי הצהרה מאת מגדל וויליס בשיקגו שתא הצפייה מזכוכית בו נסדק לפני שנה.

הגשר שבו נסדקה הזכוכית הגשר שבו נסדקה הזכוכית הגשר שבו נסדקה הזכוכית

גשרים תלויים מזכוכית הפכו מאד פופולאריים בסין לאחרונה: הגשר ביונטאי נפתח ב-20 בספטמבר וכמה ימים בלבד לפני כן נפתח גשר תלוי במחוז יונאן. ישנם עוד מספר גשרי זכוכית בתהליכי בנייה ברחבי המדינה.

באוקטובר צפויה להיפתח פלטפורמת התצפית מזכוכית הגדולה באסיה, שתהיה תלויה מצוג טיאן שנג סאן שיאו בצ'ונג'ינג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות