אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק על נתיבי התחבורה הציבורית: 150 מצלמות יוצבו בתל אביב צילום: תומר הדר

המאבק על נתיבי התחבורה הציבורית: 150 מצלמות יוצבו בתל אביב

המצלמות החדשות יוצבו הן בעמדות קבועות והן בשתי ניידות שיפטרלו בסמוך לנתיבי תחבורה ציבורית; העירייה פרסמה מכרז

08.10.2015, 15:24 | תומר הדר

עיריית תל אביב מפרסמת קול קורא ל"קבלת מידע בנושא תוכנת אכיפת תנועה" או חניה. לפי פרטי המכרז, מדובר במכרז המיועד לכסות את הצבתן של לא פחות מ-150 מצלמות, שיוצבו הן בעמדות קבועות והן בשתי ניידות שיפטרלו בסמוך לנתיבי תחבורה ציבורית.

לפי מסמכי המכרז, העירייה תציב את המצלמות "בלמעלה מ-50 קילומטרים של נתיבי תחבורה ציבורית שונים". היעדים, לפי לשון המכרז, הם אכיפה של נסיעה ברכב בנתיבי תחבורה ציבורית, הקטנת כמות העבירות החמורות ו"שיפור איכות אכיפת התנועה". מערכות האכיפה עצמן נדרשות לעמידה במספר נרחב של קריטריונים: התוכנה צריכה להיות ייעודית לאכיפת תנועה וחניה.

מדובר גם בתוכנה שקיימת ומשמשת לפחות שנה באכיפת עבירות תנועה - ולהיות תוכנה שכבר הצליחה "לייצר" 30 אלף דו"חות לפחות, וגם להיות חוקית לשימוש בישראל. בתוכנה, שתתבסס על צילומי וידאו, יידרש גם טשטוש של פני היושבים ברכב, מטעמי פרטיות.

המכרז מפרט שורה ארוכה של תרחישים בהם רכב יכול לנסוע שלא כחוק בנתיב תחבורה ציבורית, בנתיב השמאלי, הימני וגם במרכז הכביש. כיום, לפי חוק, ההכנסות מדוחות בגין נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית ייכנסו לכיסה של העירייה שהציבה את המצלמות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות