אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק טורבו עבור העולם השלישי

פייסבוק טורבו עבור העולם השלישי

הרשת החברתית הודיעה על השקת תכונה חדשה שצפויה להאיץ את מהירות התצוגה של הפיד על גבי חיבורים איטיים. התכונה מיועדת לעולם השלישי אך תושק עבור כלל המשתמשים

08.10.2015, 16:15 | רפאל קאהאן
פייסבוק הודיעה השבוע על כלי חדש ומעניין עבור משתמשי הרשת החברתית, שצפוי להקל במיוחד על משתמשי מובייל הממוקמים במדינות עולם שלישי. היא תטען מראש חלק מהאייטמים והתכנים המופיעים בפיד הראשי שלכם, במידה והיא תזהה שחיבור הרשת איטי. כך למשל, עדכונים "כבדים", כגון: סרטוני וידאו, לא יוטענו מראש ולא יופעלו אוטומטית.

קראו עוד בכלכליסט

הכלי החדש מיועד כאמור, ובראשונה למדינות מתפתחות וניתן לראות זאת כחלק מפרויקט internet.org של פייסבוק שמיועד להתאים את פייסבוק ותשתיות האינטרנט גם לעולם השלישי. אבל בפועל, הכלי יופעל אוטומטית עבור כל המשתמשים בעולם.

פייסבוק תאיץ את מהירות התצוגה עבור משתמשים בעלי חיבור איטי פייסבוק תאיץ את מהירות התצוגה עבור משתמשים בעלי חיבור איטי פייסבוק תאיץ את מהירות התצוגה עבור משתמשים בעלי חיבור איטי

לא מעט מומחי פרטיות ואבטחת מידע כבר החלו להתריע מהסכנה האפשרית של הכלי החדש הזאת. פייסבוק ידועה בכך שהיא אוספת על המשתמשים שלה את כל המידע האפשרי, אבל כעת הדבר אומר שהיא גם אוספת חלק מהתכנים המשותפים בפיד וכן נתונים בזמן אמת על טיב החיבור של המשתמש. הדבר אומר שסרטונים, תמונות ואתרים שחיצוניים לפייסבוק, שמשתמשים מקשרים אליהם דרך פייסבוק, יטענו ישמרו - לפחות זמנית - על גבי שרתי פייסבוק.

פייסבוק כבר הגיעה לרווייה מסויימת ברוב השווקים בהם היא פעילה, וכעת היא מנסה לחבר גם את העולם השלישי, אך שם המגבלות התשתיתיות מונעות ממנה להגיע לקהל יעד נרחב. לאחרונה החברה הגבירה את הפעילות שלה במדינות באפריקה, אמריקה הלטינית ומזרח אסיה.

מארק צוקרברג אף נפגש אישית מספר פעמים בשנה האחרונה עם ראשי מדינות עולם שלישי, כגון ראש ממשלת הודו, נארנדיה מודי. מטרת הפגישות האלו הן לקדם יוזמות מקומיות לחיבור אזורים נידחים בהודו לאינטרנט.

אין זה מפתיע שהעדכון החדש התבצע במקביל להודעה על השכרת אלומות שידור אינטרנט לוויניות על גבי לוויין התקשורת הישראלי עמוס 6. לפייסבוק יש עניין במידע איכותי על משתמשיה. וככל שיהיו לה יותר משתמשים - כך גם יגדלו עסקיה וההכנסותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות