אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם ניגוד העניינים של כחלון נחשף: מנוע מלהתערב בתחום הגז, מוגבל בנדל"ן ותקשורת צילום: אוראל כהן

הסכם ניגוד העניינים של כחלון נחשף: מנוע מלהתערב בתחום הגז, מוגבל בנדל"ן ותקשורת

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, סיימה לגבש את הסכם ניגוד העניינים של שר האוצר לפיו כחלון יידרש לקבל אישור ממשרד המשפטים בבואו לעסוק בשורת נושאים בתחום האנרגיה והנדל"ן בשל קשרי חברות עם איש העסקים קובי מימון; קשרי המשפחה עם אחיו מגבילים את תנועת השר גם במעורבות בעיריות ירושלים וחדרה; מקורבי כחלון: "החלטתו להימנע מראש ממעורבות במתווה הגז הייתה מוצדקת"

08.10.2015, 17:54 | תומר גנון וליאור גוטמן

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, סיימה לגבש את הסכם ניגוד העניינים של שר האוצר, משה כחלון. על פי ההסכם, כחלון יהיה מנוע מלעסוק בשורה של נושאים בתחום האנרגיה והנדל"ן בשל קשרי חברות עם איש העסקים קובי מימון. כן הוא יהיה מנוע מלעסוק ללא אישור מראש בנושאים הקשורים לחברת הוט, והעיריות ירושלים וחדרה בשל קשרים משפחתיים.

קראו עוד בכלכליסט

לקריאת הסכם ניגוד העניינים המלא לחצו כאן

בין הנושאים שבהם מנוע כחלון מלעסוק, נמצאים תחום הגז טבעי על כל היבטיו ובהם ההפקה, שיווק, תשתיות, מס ועוד. זאת בשל קשריו עם מימון אותו הגדיר כראש קבוצה העוסקת בתחום. זליבר מוסיפה כי בעניינים הנוגעים לתגליות נוספות במאגר תמר, שבה מחזיקה ישראמקו הקשורה למימון, "וככל שיתברר שניתן יהיה להפיק אותם באופן מסחרי, ותהיה לכך השפעה על הרגולציה הממשלתית", יהיה על כחלון לפנות אליה לקבל הנחיות כיצד לפועל.

מימין: קובי מימון ומשה כחלון. שורה של ניגודי עניינים מימין: קובי מימון ומשה כחלון. שורה של ניגודי עניינים מימין: קובי מימון ומשה כחלון. שורה של ניגודי עניינים

לא רק גז

חברותו של כחלון עם מימון תגביל אותו גם בנושאים ספציפיים בתחום הנדל"ן. "בעניינים הבאים עליך להימנע מלהיות מעורב, ככל שיתעוררו בפניך, וככל שיתעורר צורך בקבלת החלטה בדרג מיניסטריאלי יש לפנות אל הח"מ לקבלת הנחיות", כותב זילבר. "מדובר בעניינים שידוע לך כי יש בהם כדי להשפיע באופן מיוחד על פוליגון נדל"ן, מעגן, איירפורט סיטי, נצבא החזקות וק.ס.מ.ג., על נכסים שבבעלותן, על חברות הבנות שלהן, על בעלי השליטה בהן, ועל חברות אחרות שבשליטת בעלי השליטה בהן".

זילבר מוסיפה הגבלה על כחלון הנובעת מכך שאחותו עובדת בחברת הוט. "עליך להימנע מלטפל, אלא באישור מראש ובתנאים שתקבע, בעניינים רוחביים בשוק התקשורת, אשר לדעת היועץ המשפטי של משרדך יש להם השפעה ישירה ומהותית על הוט שידורים או על חברה אחרת בקבוצת הוט".

לא יעסוק בירושלים כל עוד אחיו מכהן במועצה

כמו כן מנוע כחלון לעסוק בנושאים הקשורים לעיריית ירושלים שבה משמש אחיו כחבר מועצה. על פי זילבר מדובר "בכל עניין הנוגע באופן מיוחד לעיריית ירושלים – בהקצאת תקציבים לתוכניות מיוחדות לעיר ירושלים או בתקציבי המשרד לענייני ירושלים – וזאת כל עוד אחיך מכהן כחבר מועצה בירושלים".

זילבר מוסיפה שעל כחלון להיות מנוע לטפל גם "בכל עניין אחר שידוע לך כי יש בו כדי להשפיע באופן מהותי על אגף החינוך בעיריית חדרה או על לקוח מהותי של חברת הקייטרינג של אחיך".

ממקורבי כחלון נמסר כי הסכם ניגוד העניינים שנוסח במשרד המשפטים, מעיד שהחלטתו להימנע מראש ממעורבות במתווה הגז הייתה מוצדקת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות62 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

62.
רוב חברי סיעת כולנו בראשות כחלון בעלי עניין גדווולללל לשרת אנטרסים של טייקונים תחילה
רועי פולקמן מסיעת כולנו ..... בעל חברה פרטית לייעוץ ומקורבו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, זכה בחלק מהפרויקטים היוקרתיים ביותר של העירייה בפטור ממכרז !!!!!!!!!!!! וללא ידיעתם של חברי מועצת עיר הבירה. מסתמן בנוסף כי אחד הגורמים שאישרו עבורו את קבלת הפרויקטים היה לא אחר מאשר מחליפו בתפקיד ראש האגף לתכנון אסטרטגי בעירייה. זה האיש רועי פולקמן שהיום "הדובר" של כחלון ....המועמד התשיעי ברשימת מפלגת כולנו לכנסת ה-20 ומי שעמד עד לא מזמן בראשות חברה פרטית לייעוץ שניהלה פרויקטים מטעם עיריית ירושלים.
ירושלמי וותיק  |  12.10.15
59.
ל-53 - דורון - הדמוקרטיה/חופש הביטוי ואיתנות מערכת המישפט בישראל תימשך כאן !
כל הבריונים המתלהמים , כל הקיצוניים המתבהמים , כל שוחרי מלחמות וזורעי פילוג בעם כמוך ימשיכו להיות תחת הדמוקרטיה שהינה נישמת אפה של אזרחי ישראל !! בדמוקרטיה חופש הביטוי איננו מקנה חופש לגזענות-פלגנות-בריונות והתלהמות ! מערכת המישפט במדינה דמוקרטית איננה כלי לפופוליזים בידי פוליטיקאים !! מערכת המשפט בישראל מהווה עוגן לעשיית צדק ללא הבדל מין/דת/גזע !! מתלהמים כמוך כלפי מערכת המשפט מהווים סכנה לעצמם ולחברה בישראל . מתלהמים כמוך מובילים את מדינת ישראל לתהום בלתי הפיך בתדמיתה כאן ובעולם
הצלף הרצונלי  |  10.10.15
58.
כמה קבלני בנין /חברת בניה יש לקובי מימון "בעקיפין" וכמה חברות בניה "מכיר" אח של כחלון ?
מרבית הדירות שישווקו על ידי כחלון יהיו במסגרת מחיר למשתכן: בנייה של 25 אלף יחידות דיור בהסכם הגג הוא הסכם היסטורי וחלק משמעותי ממנו יהיה בתוכנית מחיר למשתכן..... רמ"י בעבודה מאומצת תוציא השנה סך של כ- 25 אלף יחידות..... ועד סוף שנה הבאה סך של 60 אלף יחידות, בכל הארץ...... כחלון טוען שכך יוכל לתת מענה לתושבי ישראל..... הסכמי הגג שחותמים עליו היום הוא הגדול והמשמעותי ביותר שנחתם עד היום על ידי המדינה ! שר האוצר "האחריות שלנו היא לפתור את משבר הדיור ואנחנו מטפלים במשבר הזה במדיניות כוללת וחסרת פשרות בכדי שלילדים שלנו יהיה איפה לגור. אנו פועלים להגדלת היצע הדירות באופן משמעותי על ידי הסרת חסמים, שיווק אינטנסיבי של דירות וגם חתימת הסכמי גג כמו זה שנחתם כאן היום. אנחנו לא נהסס ונמשיך להקצות את כל המשאבים הנדרשים לפתרון המשבר הזה עד שהוא ייפתר – והוא ייפתר". מיכרזי "דירה במחיר למשתכן" ייצור תיאום מחירים בין הקבלנים .... מיכרזי "דירה למישתכן" ינוהלו במשרדים עליהם ממונה כחלון .... מיכרזי "דירה למשתכן" אינם מוגבלים בהתניות והרוכשים את הדירות ייכנסו להגרלה... על כל הלוגיסטיקה הזו ..ממונה כחלון וצי הועדות והמשרדים שעליו דרש להיות ממונה !!!
עובדים עלינו -שרלטנים נימאסתם  |  10.10.15
לכל התגובות