אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל פולקסווגן ארה"ב: "קשה להאמין שבכירים בגרמניה לא ידעו על התרמית" צילום: אי פי איי

מנכ"ל פולקסווגן ארה"ב: "קשה להאמין שבכירים בגרמניה לא ידעו על התרמית"

מנהל החטיבה האמריקאית של יצרנית הרכב אמר בשימוע בקונגרס בוושינגטון כי מעולם לא חשד בתרמית מכוניות הדיזל - וחזר פעמיים על התנצלותו בפני לקוחות החברה בארה"ב: "החברה בוחנת את האפשרות לפצות את התקוחות"

08.10.2015, 18:54 | תומר הדר

"קשה להאמין שמנהלי פולקסווגן גרמניה לא ידעו על התרמית", כך ציין לפני שעה קלה מייקל הורן (Michael Hor), מנכ"ל חטיבת פולקסווגן ארה"ב במהלך דיון מיוחד שנערך בפני ועדת האנרגיה והמסחר של הקונגרס האמריקאי.  

קראו עוד בכלכליסט

לדברי הורן, שהעיד בשבועה בפני הוועדה, החברה "תבחן אפשרות לפצות את הלקוחות". בדבריו ציין הורן פעמיים כי הוא "מעביר לציבור האמריקאי את התנצלותו הכנה".

עוד ציין הורן כי מעולם לא חשד שתרחיש כזה, שנחשף בארה"ב לראשונה לפני שלושה שבועות, יכול להיות אפשרי. לשאלת חברי הסנאט, האם הורן ידע כיצד פועלת התרמית, השיב כי "אינו מהנדס".

לפני שעות ספורות, פשטו נציגי התובע הגרמני על משרדי הנהלת חברת פולקסווגן. המטרה, לפי החוקרים, היתה איתור מסמכים וחומרים רלוונטיים לחקירה. בפשיטה השתתפו 50 שוטרים ושלושה תובעים מחוזיים. פולקסווגן מסרה בתגובה כי תשתף פעולה באופן מלא עם החקירה ותעמיד לרשות החוקרים את מלוא המידע.

סוכנות מכירות פולקסווגן בארה"ב, צילום: רויטרס סוכנות מכירות פולקסווגן בארה"ב | צילום: רויטרס סוכנות מכירות פולקסווגן בארה"ב, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות