אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות; S&P 500 בשבוע הטוב מאז דצמבר

וול סטריט ננעלה בעליות; S&P 500 בשבוע הטוב מאז דצמבר

הנפט הוסיף 9% השבוע; הזהב התחזק היום ב-1% לשיא של חודש וחצי; טסלה ירדה ב-2.7%, אפל עלתה ב-2.4%

09.10.2015, 23:01 | גיל קליאן

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו היום (ו') בעליות, זאת לאחר שרשמו מגמה מעורבת לאורך רוב שעות המסחר. דאו ג'ונס התחזק ב-0.2%, יום מסחר שישי רצוף של מגמה חיובית, ועלה השבוע ב-3.7% - שיא מאז פברואר. נאסד"ק הוסיף 0.4% (2.6% בסיכום שבועי). S&P 500 עלה פחות מ-0.1% ורשם את השבוע הטוב ביותר מאז דצמבר עם עלייה של 3.3%.

החוזים על חבית נפט גולמי מסוג WTI ננעלו בעלייה של 0.4% לרמה של 49.6 דולר לחבית - שיא מאז ה-21 ביולי. מוקדם יותר היום כבר עלה הנפט בכ-2% למחיר של מעל 50 דולר לחבית. בסיכום שבועי מדובר בעלייה של 9%, זאת על רקע היחלשות הדולר, המתיחות בסוריה והירידה במספר האסדות הפעילות בארה"ב - ב-9 ל-605 השבוע. הנפט מסוג ברנט ירד היום ב-0.8% ל-52.7 דולר לחבית, אך בסיכום שבועי עלה ב-9%. הזהב עלה ב-1% לרמה של 1,155.9 דולר לאונקיה - שיא מאז ה-21.8. השבוע עלה הזהב ב-1.7% על רקע ההערכות שהפד יעכב את החלטתו להעלות את הריבית, והיחלשות הדולר בעקבות כך.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

המסחר בוול סטריט מתנהל על רקע סגירה חיובית באירופה, כאשר פוטסי ודאקס רשמו את השבוע הטוב מאז דצמבר 2011.

אתמול, המדדים סגרו בעליות. דאו ג'ונס עלה ב-0.8%, S&P 500 התחזק ב-0.9% ונאסד"ק הוסיף 0.4%. דאו ג'ונס השלים אתמול את רצף העליות הארוך שלו מזה עשרה חודשים והארוך ביותר של השנה, לאחר שסיים חמישה ימי עליות רצופים. מדובר ברצף העליות הטוב ביותר מאז ה-26 בדצמבר 2014, אז השלים רצף של 7 ימים רצופים של עליות.

וול סטריט, צילום: רויטרס וול סטריט | צילום: רויטרס וול סטריט, צילום: רויטרס

הגורם המרכזי לעליות אתמול היה פרסום הפרוטוקולים של ישיבת הריבית של הפד, בה הוחלט שלא להעלות את הריבית ברוב של 9 חברים מול 1. בכירי הבנק הפדרלי השעו את ההחלטה להעלות את הריבית בחודש ספטמבר בשל התגברות הסיכונים לכלכלה. אחד השיקולים להחלטה היו תחזית הצמיחה המעודכנת והנמוכה לכלכלת סין שפורסמה באוגוסט. בכירי הפד היו חלוקים בדעותיהם, כאשר חלק הביעו דאגה מכך שהעלאת שיעור הריבית מוקדם מדי תדחוף את האינפלציה למטה.

מאקרו

מחירי הייבוא בארה"ב נפלו בספטמבר ב-0.1%, זאת לעומת 1.6% בחודש אוגוסט. להוציא מחירי הדלק, המחירים נפלו ב-0.3%. בסיכום שנתי מדובר בירידה של 10.7%, בעיקר בשל נפילת מחירי הנפט והתחזקות הדולר - גורמים שמסייעים בהוזלת הסחורות המיובאות. להוציא מחירי הדלק, מדובר בירידה שנתית של 3.1%. מחירי הסחורות שיוצאו מארה"ב ירדו ב-0.7% בחודש שעבר.

דניס לוקהארט, נשיא הפד של אטלנטה, דיבר בכנס בניו יורק, ואמר כי העלאת ריבית בארה"ב באוקטובר היא עדיין בגדר אפשרות סבירה. לדבריו, יש אמנם סיכון מסוים לירידה בכלכלה בהשוואה לשבועות האחרונים, אך הוא אינו מתכוון לנתון מאקרו אחד להשפיע על השקפתו. זאת לאחר שכלכלנים רבים סבורים שדו"ח התעסוקה החלש לחודש ספטמבר שפורסם בשבוע שעבר מרחיק את האפשרות להעלאת ריבית השנה.

לדברי נשיא הפד של שיקאגו, צ'רלס אוואנס, שיעור הריבית בארה"ב עשוי לעמוד מתחת ל-1% גם עד סוף השנה הבאה. אוואנס אמר כי הוא מעדיף העלאה מאוחרת של הריבית - לא לפני אמצע 2016 - מרמתה הנוכחית, אך הוא סבור כי קצב העלאת הריבית בעתיד חשוב יותר מהעיתוי של העלאת הריבית בפעם הראשונה.

מניות במרכז

נמשכת המתיחות בין אפל לטסלה על רקע ניסיונותיה של אפל להיכנס לשוק הרכב החשמלי. בראיון בגרמניה אמר היום אלון מאסק, מייסד טסלה, בתגובה לידיעות לפיהן אפל "גונבת" אנשי פיתוח של טסלה, כי למעשה אפל שוכרת את האנשים שטסלה מפטרת. "אנחנו רואים באפל 'בית הקברות של טסלה'. אם לא הצלחת בטסלה, אתה יכול לעבור לעבוד באפל", אמר מאסק בעוקצנות.

אלקואה הורידה אתמול לאחר תום המסחר את התחזית שלה לצמיחת שוק הרכב בסין - ענקית המתכת צופה כי שוק הרכב בסין יצמח ב-1%-2% בלבד בשנת 2015, לעומת תחזית קודמת של 5%-8% צמיחה. הורדת התחזית תשפיע לרעה על תוצאותיה הכספיות של אלקואה.

קמעונאית האופנה גאפ דיווחה אתמול כי המכירות שלה בספטמבר ירדו ב-1%. הסיבה היא חולשת הדולר מול המטבעות האחרים בעולם, וכן ירידה במכירות של בננה רפאבליק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות