אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתוך שנה וחצי: סבב פיטורים שלישי בפלאש נטוורקס צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

בתוך שנה וחצי: סבב פיטורים שלישי בפלאש נטוורקס

חברת הטכנולוגיה הסלולרית תפטר השבוע כ־20% ממצבת כוח האדם שלה, ולטענת העובדים שיעור המפוטרים יהיה גדול יותר. המהלך מגיע לאחר שוורייזון צמצמה את רכישותיה מהחברה

11.10.2015, 08:01 | גולן חזני

פלאש נטוורקס, חברת הטכנולוגיה הסלולרית, צפויה לפטר השבוע כ־20% מעובדיה, 30 איש, כך נודע ל"כלכליסט". כ־20 עובדים ממרכז החברה בישראל כבר קיבלו זימונים לשימוע. לטענת העובדים שיעור המפוטרים צפוי להיות גדול יותר מ־20%.

קראו עוד בכלכליסט

מרבית המפוטרים מגיעים מחטיבת מוצרי האופטימיזציה לרשתות טלקום, המספקת נתוני תעבורת לרשתות סלולר, והיתר הם עובדי מוביקסל, מפתחת מולטימדיה לרשתות סלולריות ולספקי תוכן, שנרכשה על ידי פלאש בתחילת 2014.

מדובר בסבב פיטורים שלישי בתוך פחות משנה וחצי: באוקטובר 2014 פיטרה החברה 55 עובדים, 40 בישראל, וביוני באותה שנה פיטרה 25 נוספים. מספר העובדים בחברה צפוי לקטון ל־100–110 לאחר הפיטורים הנוספים.

הפיטורים מגיעים לאחר שוורייזון, הלקוחה המרכזית של פלאש נטוורקס, צמצמה את היקף עסקיה עם החברה.

מאז רכישת מוביקסל סובלת פלאש ממשבר מתמשך, שמקורו במעבר של ספקיות הסלולר מתקשורת דור 3.5 לתקשורת בדור הרביעי, שהביא רבות מהמפעילות להקטין את ההוצאות על מוצרי תוכנה משלימים.

פלאש נטוורקס, שנוסדה ב־1996 ומנוהלת על ידי ליעם גלין מאז 2005, גייסה 60 מיליון דולר לאורך השנים. החברה, שהחלה את דרכה כחברת תקשורת לוויין, פנתה ב־2001 לתחום האינטרנט בטלפונים סלולריים. ב־2004 התמזגה החברה עם Adjungo networks בעסקת חילופי מניות, ב־2009 רכשה את יוניפיר הישראלית, ובינואר 2014 את מוביקסל הישראלית בסכום שהוערך ב־15 מיליון דולר. במוביקסל הושקעו לאורך השנים 30 מיליון דולר.

מפלאש נטוורקס נמסר: "החברה השיקה לאחרונה אופטימיזציית רדיו, שנועדה לאפשר למפעילי הסלולר לנצל טוב יותר את משאבי הרדיו לנוכח העומסים הנוצרים על ידי צרכני האינטרנט הסלולרי. לאור השינויים הגוברים והולכים בשוק הסלולר נדרשת פלאש נטוורקס לייעל את פעילותה ולבצע שינויים במצבת כוח האדם. הסלולר הוא תחום דינמי הדורש מכל העוסקים בו להתאים את עצמם גם במחיר שינויים כואבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות