אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוברטיס משקיעה בגמידה סל 5 מיליון דולר - עם אפשרות לשילוש ההשקעה צילום: מיקי נועם אלון

נוברטיס משקיעה בגמידה סל 5 מיליון דולר - עם אפשרות לשילוש ההשקעה

ההשקעה נעשית על פי שווי של 210 מיליון שקל לגמידה. נוברטיס תקבל בתמורה להשקעה 2.5% בחברת הביומד ותגיע לאחזקה של 18% - תשקיע 10 מיליון דולר בכפוף לאבני דרך

11.10.2015, 09:01 | רעות שפיגלמן

חברת התרופות נוברטיס משקיעה כ-5 מיליון דולר בגמידה סל לפי שווי של 210 מיליון שקל, כך הודיעה היום כלל ביוטכנולוגיה, המחזיקה ב-19% מהמניות בחברת הביומד, לצד אלביט מדיקלמחזיקה ב-26% בגמידה. נוברטיס תקבל בתמורה להשקעה 2.5% מהמניות בגמידה - ובכך תגיע ל-18% אחזקה.  

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, במידה שעד לסוף שנת 2017 תגייס גמידה סל לפחות את יתרת הסכום הנדרש לצורך השלמת ניסוי Phase III ב- NiCord בדרך של השקעה בהון מניות, נוברטיס תשקיע סכום נוסף של עד 10 מיליון דולר בגמידה, במסגרת סבב גיוס שיעמוד על לפחות כ-30 מיליון דולר.

 

בחודש יוני האחרון החליטה נוברטיס לא לממש את האופציה לרכישת חלקם של יתר בעלי המניות בגמידה סל. מימוש האופציה היה מכניס לבעלי המניות סכום של עד 600 מיליון דולר המגלם את שוויה של גמידה סל בתוספת זכויות של שיווק ורשיון למוצר אותו מפתחת החברה.

 

לגמידה סל קופת מזומנים של כ-35 מיליון דולר, כולל ההשקעה המובטחת של נוברטיס ב-5 מיליון דולר. הגיוס הנוכחי יספק לגמידה סל אוויר לנשימה ואמור להספיק לה עד סבב הגיוס הבא שיהיה - סבב הגיוס האחרון ככל הנראה. גורמים המקורבים לחברה מעריכים ששהשלב הבא יהיה או שיווק והפצה של המוצר אותו מפתחת החברה או אקזיט בעסקה עם חברה גדולה, כוברטיס או פייזר.

גמידה סל, בניהולה של ד"ר יעל מרגולין, עוסקת בפיתוח טכנולוגיה המאפשרת לשפר את צפיפותם של תאי הגזע בדגימת תאים, ובכך לתרום ליכולת הטיפול בסרטן הדם למבוגרים, כאשר מבוצעת השתלת מח עצם מדם עוברי. שיפור הצפיפות יסייע בטיפול במבוגרים שלהם משקל גוף הדורש טיפול בצפיפות גבוהה יותר, בהשוואה לילדים.

 

יעל מרגולין מנכ"לית גמידה סל, צילום: גיא אסיאג יעל מרגולין מנכ"לית גמידה סל | צילום: גיא אסיאג יעל מרגולין מנכ"לית גמידה סל, צילום: גיא אסיאג

 

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות