אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי מוותרת: עשויה לסגור את עסקי המכשירים שלה ב-2016 צילום: אלכס קולומויסקי

בלקברי מוותרת: עשויה לסגור את עסקי המכשירים שלה ב-2016

כך אמר המנכ"ל ג'ון צ'ן - והסביר כי אם עד סוף השנה הבאה לא יזכו סמארטפוני בלקברי להצלחה משמעותית, תעבור החברה לתחום התוכנה. לבלקברי מבחר מוצרים לתקשורת ארגונית מאובטחת שנחשבים למעולים, בעוד המכשירים שלה מהווים פחות מ-0.3% מהשוק

11.10.2015, 10:36 | נמרוד צוק
האם לאחר שנים של דשדוש בתחתית טבלת המכירות, תיכנע בלקברי ותסגור את עסקי החומרה שלה? מנכ"ל החברה ג'ון צ'ן אמר כי אם עד סוף השנה הבאה היא לא תחזור להרוויח ממכירת מכשירים, תחדול מפעילות בתחום. דבריו נאמרו בסוף השבוע האחרון, במסגרת פאנל בכנס המובייל של אתר re/code.

קראו עוד בכלכליסט

צ'ן אמר שאם תצא בלקברי מתחום החומרה, תמקד את פעילותה בתקשורת מאובטחת לארגונים. במקביל לנסיונותיה לכבוש מחדש נתח שוק משמעותי עם מכשירים חדשים ולניסיונות שלא צלחו למצוא רוכש לחברה, בלקברי כבר פועלת בכיוון הנ"ל בשנים האחרונות; היא הרחיבה את פלטפורמת התקשורת BBM לאייפון ואנדרואיד, השיקה חבילות אפליקציות חדשות לארגונים, רכשה את החברות הישראליות Watchdox ואט-הוק ועוד.

מכשיר ה-Priv מבית בלקברי. עשוי להיות האחרון שלה מכשיר ה-Priv מבית בלקברי. עשוי להיות האחרון שלה מכשיר ה-Priv מבית בלקברי. עשוי להיות האחרון שלה

במהלך הכנס הציג צ'ן את ה-Priv, מכשיר האנדרואיד הראשון של החברה שנחשף לאחרונה - והתייחס לאסטרטגיית בלקברי כחברת אבטחה."אנו רוצים להביא את יכולות האבטחה שלנו גם לאנדרואיד. הלקוח בשוק שלנו מעוניין בפרטיות ואבטחה, לצד מגוון רחב יותר של אפליקציות", אמר.

בראיון שנתן בחודש שעבר לכלכליסט, אמר צ'ן: "זה לא סוד ששוק הסמארטפונים בהאטה. יש בתחום יותר ממאה חברות היום, כולם עושים סמארטפונים. וכשחברה סינית מוכרת סמארטפון בפחות ממה שאני משלם על החלקים שלו, זה הזמן לשנות כיוון. לא אכפת לי מאפל. שימכרו יותר אייפונים ואייפדים, אני רק ארוויח מזה". לדבריו החברה מפתחת רק מכשיר חדש או שניים בשנה, כדי לשמור על המותג.

ברבעון האחרון הודיעה בלקברי על הכנסות של 658 מיליון דולר בלבד, לצד הפסדים של 28 מיליון דולר, תוצאות שהביאו לצניחת המניה ב-4%, שהתווספה לירידה של 30% בערכה מתחילת השנה. מכירות המכשירים שלה עמדו על 1.1 מיליון יחידות בלבד, 0.3 אחוז מהשוק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות