אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: מוטי בן משה יוצא מאי.די.בי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

רשמית: מוטי בן משה יוצא מאי.די.בי

זאת לאחר ששותפו אדוארדו אלשטיין רכש ממנו את המניות ב-152 מיליון שקל. בן משה מסכם את ההשקעה באי.די.בי בהפסד של 530 מיליון שקל לאחר שהשקיע בחברה 700 מיליון שקל, והכל תוך קצת יותר משנה

11.10.2015, 14:05 | גולן חזני

מוטי בן-משה יוצא רשמית מחוץ לאי.די.בי. ל"כלכליסט" נודע כי מוקדם יותר היום (א') בוצע הקלוסינג של הסכם הבמבי לפיו רכש אדוארדו אלשטיין את המניות של שותפו בחברה תמורת כ-152 ובמחיר של 1.64 שקלים למניה. כעת, אלשטיין הוא בעל המניות היחיד באי.די.בי.

קראו עוד בכלכליסט

בחברה ממתינים לאישור הבורסה להעברת המניות, לאחר שהסכום הועבר לחשבונו של בן-משה. עוד נודע ל"כלכליסט" כי אלשטיין רכש את המניות באמצעות חברת איפיסה ולא באמצעות דולפין. איפיסה היא חברה אחרת בשליטת אלשטיין עם בעלי מניות אחרים ולא זו שביצעה את הסדר החוב (דולפין הולנד) המקורי בו רכשה את השליטה באי.די.בי יחד עם בן-משה.

המשמעות היא כי גם מניות אלה יוכלו להיות פטורות מהצעת הרכש של אלשטיין מול זכאי ההסדר, במידה ובית המשפט יודיע כי המניות שבידי איפיסה אינן מחויבות להצעת הרקכש. בסעיף זה של ההסדר מחוייב אלשטיין לרכוש מניות אי.די.בי פתוח מזכאי ההסדר תמורת 512 מיליון שקל ובמידה ובית המשפט יאפשר זאת, הרי שהמניות שבידי איפיסה, אלשטיין יוכל לרכוש באמצעות דולפין ובכך יעביר כ-400 מיליון שקל מחברה אחת בשליטתו לחברה אחרת, וזכאי ההסדר יקבלו רק כ-100 מיליון שקל מהצעת הרכש המקורית.

בן משה מסיים את הרומן עם אי.די.בי בהפסד של 530 מיליוןן שקל לאחר שהשקיע בחברה 700 מיליון שקל, והכל תוך קצת יותר משנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות