אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיקת "סעיף ההשתקה" ברשות השידור לא עברה בוועדת שרים צילום: עמית שאבי

מחיקת "סעיף ההשתקה" ברשות השידור לא עברה בוועדת שרים

חלק מהשרים התנגדו למחיקתו המוחלטת של הסעיף האוסר על הבעת דעה אישית מצד עיתונאי רשות השידור, וההצבעה על ביטולו נדחתה לפחות בשבוע

11.10.2015, 18:17 | אופיר דור

ועדת השרים לחקיקה דנה היום (א') אך לא אישרה את ביטול "סעיף ההשתקה" שהוכנס לחוק השידור הציבורי. ההצבעה על ביטול הסעיף האוסר על הבעת דעה אישית מצד עיתונאי רשות השידור נדחתה לפחות בשבוע לאור התנגדות מצד מספר שרים.  

קראו עוד בכלכליסט

הסעיף מעגן בחקיקה חלק מתוך מסמך נקדי, הקוד האתי הישן של רשות השידור שנכתב עוד בשנות ה-70. על פי הסעיף, "בשידורי הרשות יש להימנע מחד צדדיות, ממשפט קדום, מהבעת דעה אישית, ממתן ציונים והדבקת תגים, מהעלמת עובדות או מהטמעתן באורח סלקטיבי שלא לפי ערכן החדשותי".

בנימין נתניהו , צילום: רויטרס בנימין נתניהו | צילום: רויטרס בנימין נתניהו , צילום: רויטרס

ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו הודיע כי הוא תומך במחיקה מוחלטת של הסעיף מכיוון שלתפיסתו כללי אתיקה עיתונאית אינם צריכים להיקבע בחקיקה ראשית. אולם חלק מהשרים כמו השר אורי אריאל התנגו למחיקת הסעיף. השר יובל שטייניץ הציע פשרה לפיה רק החלק הנוגע לאיסור הבעת דעה אישית ימחק ושאר הסעיף ישאר.

משרת המשפטים איילת שקד, האחראית על ועדת השרים, נמסר כי הדיון בנושא נדחה בשבוע בכדי למצוא את הנוסח המתאים. ממשרד התקשורת נמסר כי נתניהו ממשיך לעמוד על כך שהסעיף ימחק לגמרי.

הסעיף השנוי במחלוקת הוכנס לחוק כהסתייגות פרטית של חבר הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) במהלך ההצבעה בקריאה שנייה ושלישית בתחילת ספטמבר. ההסתייגות הפרטית של אייכלר זכתה לתמיכה מצד השר הממונה על רשות השידור אופיר אקוניס כאשר כל חברי הקואליציה הצביעו בעדה כיוון שהבינו שמדובר בתיקון שיוזמת הממשלה. בעקבות החלטתו של נתניהו למחוק את הסעיף הודיע אקוניס על התפטרותו מתפקיד השר הממונה על רשות השידור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מישהו האמין לביבי ....?
ביבי שלח את משרתו אקוניס להעביר את הסעיף. אח"כ התכחש לכך כדי להצטייר כ"אביר הדמוקרטיה". אבל דחה את הביטול כך שיקשה עליו לבטלו. הוא הטיל על משרתו האחר שטייניץ למצוא נוסחה בה אפשר 'ללכת עם ולהרגיש בלי'. ברור היה שביבי לא באמת מתכוון לבטל את סעיף סתימת הפיות. הוא רק נותן לאחרים לעשות את העבודה השחורה.
שקוף וצפוי  |  12.10.15
1.
הימין עוד לא הבין את המשחק הדמוקרטי
לכו בורים, לנשיא ריבלין ולבני בגין, הם יספרו לכם מה הם כללי הדמוקרטיה. וחוץ מזה עלובי נפש, ממה אתם מפחדים? האם דעתו של כתב ברדיו/טלויזיה או עתון, מסכנת את מעמדכם? אם כן, אז כנראה שמעמדכם מאוד חלש. ואם הוא כל כך חלש, אז לבטח תדאגו שגם אני לא אדבר, כי מי יודע מה יקרה אז? אין לי מלים לתאר את שאט נפשי מההבנה שלכם את כללי המשחק. ירודים ועלובים שכמוכם. והבורים ששנים לא לומדים כבר אזרחות , סבורים שזאת האמת לאמיתה. השמאל בוגד ואתם הפטריוטים הגדולים. על זה אתם הולכים, על עם בור ועל חוסר הבנה מוחלטת של הדמוקרטיה. בררר...זה מפחיד לחשוב שאתם בשלטון .
יעל , צפון  |  11.10.15