אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מתחרטים על מתנה צילום: שאטרסטוק

לא מתחרטים על מתנה

נדחתה תביעה של אדם נגד בנו וכלתו שיחזירו לו מאות אלפי שקלים עקב גירושיהם

12.10.2015, 08:18 | ענת רואה

אדם שנתן מאות אלפי שקלים מתנה לבנו ולכלתו כדי שיבנו את ביתם המשותף, לא יקבל את הכסף חזרה לאחר שהזוג התגרש - כך קבע השופט מחמוד שדאפנה. סכום התביעה היה 761 אלף שקל. התובע טען נגד בנו ואשת הבן לשעבר כי במשך 15 שנה בהיותם זוג נשוי העניק להם האב כסף וזכויות בקרקע. לטענתו, בחלוף פחות משנתיים ממועד מתן הכסף נקלעו יחסי הזוג למשבר, והוא דרש מהם להשיב לו את הסכומים שהשקיע בביתם בטענה שבמסגרת פירוק השותפות של הזוג ומכירת הדירה המשותפת יש להחזיר לו את השקעתו, שהתבססה על הלוואות שנטל. גרושתו של הבן התנגדה לתביעה וטענה שמדובר במתנה בין קרובים בלא תנאי וכעת, לאחר שחלפו כמה שנים, אין האב יכול לשנות את דעתו. היא אף טענה שבנו של התובע בגד בה ונטש אותה לטובת אשה אחרת, והיא נותרה לבדה לגדל את ילדיהם המשותפים.

התובע לא הוכיח שהכספים ניתנו כ"מתנה על תנאי", צילום: שאטרסטוק התובע לא הוכיח שהכספים ניתנו כ"מתנה על תנאי" | צילום: שאטרסטוק התובע לא הוכיח שהכספים ניתנו כ"מתנה על תנאי", צילום: שאטרסטוק

השופט שדאפנה דחה את התביעה וקבע שהמתנה הושלמה לאחר קיומם של יחסים משפחתיים שנמשכו 13 שנים, ובדעת התובע היה להשקיע בבניית בית לבנו ולאשתו למען יוכלו לגדל את נכדיו באהבה והוא ראה לנגד עיניו את הצורך החיוני להעמיד קורת גג לנתבעים ולילדיהם בגלל מצוקתם הכלכלית. השופט הוסיף שאם מלכתחילה כיוון התובע להתנות את מתן הכספים בכך שהבית ישמש את הזוג לשנים ארוכות, הרי הדבר לא הוזכר כלל עד פרוץ הסכסוך הזוגי. נקבע שהתובע לא הוכיח שהכספים ניתנו כ"מתנה על תנאי", והתובע יכול להתנחם בכך שכספו ממשיך לסייע בהענקת קורת גג לנכדיו. התובע חויב בהוצאות משפט בגובה 8,000 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות