אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני פיגועים בשעה: נער פצוע אנוש וצעיר במצב קשה באדיבות: Ynet.co.il

שני פיגועים בשעה: נער פצוע אנוש וצעיר במצב קשה

יום רצחני בירושלים: שני מחבלים דקרו בן 25 בפסגת זאב ופצעו אותו קשה ואחר כך דקרו גם בן 13 שרכב על אופניו ופצעו אותו אנושות. אחד מהם חוסל, השני נלכד. כשעה קודם לכן: מחבלת בת 16 ממזרח ירושלים דקרה לוחם מג"ב

12.10.2015, 17:41 | רועי ינובסקי, ynet

הטרור לא עוזב את ירושלים ואחרי הפיגוע הבוקר בשער האריות, שני פיגועים נוספים בהפרש של שעה: לוחם מג"ב נפצע בצהריים (יום ב') בפיגוע דקירה בגבעת התחמושת בירושלים. מחבלת בת 16 ממזרח ירושלים הגיעה למקום, הנמצא סמוך למטה הארצי של המשטרה, ודקרה את הלוחם, שהתעשת וירה לעברה. היא נפצעה באורח בינוני ומצבו של הלוחם מוגדר קל. הם פונו לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים. בקושי שעה חולפת ופיגוע נוסף ברחוב השישה עשר בשכונת פסגת זאב. פרמדיקים של מד"א ביצעו פעולות החייאה בנער בן 13 וטיפלו בצעיר בן 25 שמצבו מוגדר קשה. השניים פונו לבית החולים הדסה הר הצופים. מחבל אחד חוסל ומחבל נוסף נתפס בתום מרדף. 

 

בשעות הצהריים דווח גם על עימות בין נהג מונית מתל אביב לבין ערבייה ישראלית תושבת חיפה. בתחילה עלה שמדובר בניסיון פיגוע, אולם בהמשך נמסר מהמשרה כי מדובר באירוע פלילי.

 

זירת הפיגוע בגבעת התחמושת, באדיבות: Ynet.co.il זירת הפיגוע בגבעת התחמושת | באדיבות: Ynet.co.il זירת הפיגוע בגבעת התחמושת, באדיבות: Ynet.co.il

 

 

לפי החקירה, שני מחבלים דקרו יהודי סמוך לרחוב הניידות בפסגת זאב. הם המשיכו לרחוב השישה עשר והבחינו בנער רכוב על אופניו ודקרו גם אותו. אזרח שהבחין בפיגוע רץ לעברם והם החלו לברוח לכיוון שדרות משה דיין בבירה.

מחבל אחד נפגע ככל הנראה מרכב והמחבל השני נמלט. ניידת של תחנת שפט עם קצין ושוטר מג"ב הבחינו במחבל רץ לכיוונם כשהוא מחזיק בידו סכין. השוטרים קראו לו לעצור ומשסירב ביצעו השוטרים ירי לעברו ונטרלו אותו.

 

שער האריות בירושלים, צילום: גיל יוחנן שער האריות בירושלים | צילום: גיל יוחנן שער האריות בירושלים, צילום: גיל יוחנן

פרמדיק מד"א איציק אסרף, שמתגורר בפסגת זאב הגיע למקום וסיפר: "במקום הייתה המולה גדולה, אנשים הובילו אותנו לעבר חנות ושם הבחנו בנער שהיה מחוסר הכרה וסבל מפצע דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים. סיפרו לנו שישנו פצוע נוסף ברחוב סמוך. התפצלנו עם הכוחות וכשהגענו מצאנו אותו בתוך אוטובוס מעורפל הכרה ועם פצע דקירה".

מחקירה ראשונית של זירת הפיגוע בגבעת התחמושת עולה כי הלוחם הבחין במחבלת שעוררה את חשדו בדרך חיים בר-לב וקרא לה לעצור. לאחר שהמשיכה בדרכה והבחינה כי הוא מתקדם לעברה, היא הסתובבה לעברו עם סכין ודקרה אותו. הלוחם הצליח לדרוך את נשקו ולירות בה.

דודה של המחבלת, טארק, הגיע עם בני משפחתה של המחבלת לבית החולים. לטענתו, חברות שלה סיפרו לו כי היא אמרה ששוטר נגע בה והיא נתנה לו מכה שיתרחק ממנה. "אנחנו לא רוצים טרור, אבל שירגיעו גם בצד השני. כולם רוצים לחיות רגוע אבל כל אחד מפחד מהשני", אמר הדוד.

דובר משטרת ירושלים, סגן-ניצב אסי אהרוני, אמר במשדר המיוחד ב-ynet: "קשה לזהות את אותם מחבלים שיוצאים מהבית ומקבלים החלטה לבצע פיגוע, אבל אנחנו רואים משהו בהתנהגות שמעלה חשד אצל השוטרים, שניגשים אליהם ומנטרלים את האירוע".

 

בתוך כך, בשעה זו ישנם עימותים בין פלסטינים לכוחות הביטחון סמוך למחסום חווארה בכניסה לשכם, בכניסה לכפר נעלין ובמחסום איו"ש ליד בית אל. עימותים מתרחשים גם בכניסה למחנה הפליטים ג'ילזון ליד רמאללה אחרי הלווייתו של הנער הפלסטיני אתמול.

בחיפה נעצרו שלושה נערים בני 16-14 לאחר שיידו אבנים לעבר הכביש והמדרכה בשדרות בן גוריון בעיר. השוטרים ארבו במקום לאחר דיווח על יידוי האבנים ותפסו את החשודים בשעת מעשה. לא היו נפגעים באירוע.

הבוקר אירע פיגוע דקירה בשער האריות. המחבל, מוסטפא חטיב מג'בל מוכבר, ירד מכיוון בית הקברות המוסלמי הצפוני סמוך לשער האריות כשידו בכיסו. לוחמי מג"ב המוצבים במקום חשדו בו והורו לו לעצור לבדיקה ולהוציא את ידו מהכיס. המחבל התקרב לשוטר עם סכין בידו ודקר לוחם מג"ב באפוד והלוחמים הגיבו בירי וחיסלו אותו.

אחד מלוחמי מג"ב, שחיסל את המחבל, שחזר את האירוע: "אמרתי לו שאני רוצה לבדוק אותו. התקרבנו אליו עם היד על האקדח והוא התקדם אלינו והוציא סכין מהכיס". לדבריו, "אחרי שאמרתי לו פעם שנייה, הוא התחיל לרוץ אלינו ופגע באחד השוטרים באפוד. התקדמנו אליו תוך כדי ירי עד שהוא נפל".

ניצב אדרי הודה ללוחם ולחבריו. "ככה עושים את זה", אמר אדרי. "מי שבא לדקור שוטרים, אזרחים חפים מפשע, זו המשימה שצריך לעשות. יפה מאוד. פתחתם זווית ירי ואף אחד לא נפגע. יגבו מכם עדויות. שיהיה לכם בהצלחה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות