אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרופת סרטן הכבד של כן פייט קיבלה מעמד תרופת יתום באירופה

תרופת סרטן הכבד של כן פייט קיבלה מעמד תרופת יתום באירופה

הישג זה מצטרף לאישור ה־FDA לפיתוח התרופה במסלול מואץ. על פי הערכות אנליסטים, השוק העולמי לתרופות סרטן הכבד צפוי להגיע ל־2 מיליארד דולר ב־2015

12.10.2015, 17:04 | רעות שפיגלמן
כן פייט דיווחה היום (ב') על קבלת מעמד של תרופת יתום ל־CF-102 על ידי רשות התרופות האירופאית (EMA). התרופה מיועדת לטיפול בחולי HCC, סרטן הכבד הנפוץ ביותר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הישראלית בניהול פנינה פישמן ידועה בכך שהיא מנצלת נסיקות של המניה לביצוע גיוסים. בסוף ספטמבר הגישה החברה תשקיף לגיוס 9 מיליון דולר. הגיוס האחרון שלה היה בדצמבר 2014, אז גייסה 8 מיליון דולר בהנחה של 12% על מחיר המניה בארה"ב באותה עת — 4.45 דולר.

מעמד של תרופת יתום ניתן לתרופות המיועדות לאוכלוסיות הסובלות ממצבים רפואיים נדירים, ולכן אין לחברות התרופות אינטרס כלכלי לפתח אותן. כן פייט תיהנה בשל כך מבלעדיות של 10 שנים בשיווק התרופה ב־31 מדינות באירופה, וה־EMA אף יסייע בתכנון הניסוי הבא ב־CF-102. הישג זה מצטרף לאישור ה־FDA האמריקאי לתרופה לפני כחודש וצירף אותה לפיתוח במסלול מואץ.

על פי הערכות אנליסטים, השוק העולמי לתרופות סרטן הכבד צפוי להגיע ל־2 מיליארד דולר ב־2015. התרופה המובילה בו, Nexovar של באייר, רשמה מכירות של 772 מיליון יורו ב־2014, והתרופה של כן פייט מיועדת כרגע לטיפול קו שני, בחולים שה־Nexovar אינו יעיל לגביהם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות