אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 2 אזהרות רווח: חברת הלוויינים גילת משנה מיקוד צילום: עמית שעל

אחרי 2 אזהרות רווח: חברת הלוויינים גילת משנה מיקוד

גילת, שהפסידה ברבעון השני 55 מיליון שקל, תרכז מאמצים בשוק הסיני ובאינטרנט פס רחב במטוסים ובאזורים מרוחקים

12.10.2015, 19:19 | רעות שפיגלמן

חברת התקשורת הלוויינית גילת הודיעה היום (ב') על שינוי ארגוני שתבצע, בניסיון "לנצל טוב יותר הזדמנויות צמיחה משמעותיות בשוק". מניית גילת עלתה היום ב־6% בבורסת תל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה של השינוי הארגוני מגיעה בעקבות החולשה בעסקיה של גילת. החברה סיימה את הרבעון השני עם שורה תחתונה שלילית של 55 מיליון שקל, וכך גם את שנת 2014 — עם הפסד של 5.8 מיליון שקל.

מחודש אפריל השנה התרסקה מניית החברה ב־44%, והחברה פרסמה שתי אזהרות רווח בחודשיים האחרונים. באוגוסט חתכה גילת את תחזית הרווח שלה לשנת 2015, כאשר עדכנה את תחזית ה־EBITDA מתואם ל־20–21 מיליון דולר בלבד לעומת התחזית הקודמת ל־EBITDA מתואם של 26–28 מיליון דולר.

את החולשה בעסקיה הסבירה גילת בעיקר בעיכוב הזמנות מצד משרד ההגנה האמריקאי, כמו גם בהיחלשות הפזו בקולומביה, שבה יש לגילת פעילות רבה.

דב בהרב, צילום: אוראל כהן דב בהרב | צילום: אוראל כהן דב בהרב, צילום: אוראל כהן

החברה מודיעה כעת כי תרכז את תשומת הלב שלה בחמישה מוקדים מרכזיים: אינטרנט לווייני בפס רחב, אינטרנט פס רחב בטיסות, אינטרנט פס רחב באזורים מרוחקים, הרחבת היצע השירותים והתמקדות בשוק הסיני. בנוסף לכך יחולו שינויים במבנה צוות ההנהלה וסמנכ"ל הכספים יובל רונן יסיים את תפקידו. רונן החליט על סיום תפקידו, ועדי צפדיה יחליף אותו מתחילת דצמבר.

דב בהרב, היו"ר והמנכ"ל הזמני של גילת, ציין כי "לאור שינוי מבנה החברה, ולצד ההזדמנויות האסטרטגיות העומדות לפנינו, אני סמוך ובטוח שנשיג צמיחה רווחית ב־2016 ולאחריה. גילת תהפוך למובילה עולמית של פתרונות רשתות לוויין ולשותף המועדף בפרויקטים גדולים ומורכבים של מפעילי לוויין, חברות טלקום וארגונים גדולים נוספים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות