אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארז פז, מנכ"ל מחלבות שטראוס, עוזב את החברה

בלעדי לכלכליסט

ארז פז, מנכ"ל מחלבות שטראוס, עוזב את החברה

5 שנים אחרי שהצטרף לקבוצה מסיים פז את תפקידו. את מקומו יתפוס באופן מיידי אלי איצקין, מי שמכהן ב-5 השנים האחרונות כמנכ״ל חטיבת שטראוס מזון טרי

13.10.2015, 10:52 | נורית קדוש

שינויים בהנהלת שטראוס. ל"כלכליסט" נודע כי 5 שנים אחרי שהצטרף לקבוצת שטראוס ומונה למנכ״ל המחלבה, מסיים ארז פז את כהונתו ועוזב את החברה. את מקומו של פז יתפוס באופן מיידי אלי איצקין, מי שמכהן ב-5 השנים האחרונות כמנכ״ל חטיבת שטראוס מזון טרי הכוללת את תחום הסלטים תחת מותג אחלה, ירקות מצוננים, מוצרי יד מרדכי ועוד.

פז הגיע לשטראוס לאחר מספר תפקידים בחברת פרטנר בה כיהן שימש עד לחודש פברואר 2010 כסמנכ"ל השיווק בפרטנר, ולאחר מכן לראש החטיבה הפרטית. פז עזב את החברה עם הגעתו של המנכ"ל החדש יעקב גלברד בסוף 2010. בין השנים 2004-2007 כיהן פז כסמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקים של ויזה כאל וקודם לכן שימש במגוון תפקידי ניהול בקוקה קולה ביניהם סמנכ"ל השיווק של החברה. במהלך כהונתו של פז, לא נרשמו מהלכי שיווק משמעותיים בחטיבת החלב בחברה שאף סבלה מירידה בנתח השוק.

ארז פז ארז פז ארז פז

המחליף שיקם את חטיבת הסלטים

במהלך כהונתו, רשם איצקין הישגים משמעותיים בתחום הסלטים שאת ההובלה עליו איבדה שטראוס לאסם לפני כ-12 שנים. בימים אלו, מחזיקות 2 החברות בנתח שוק דומה של כ-35% בשוק הסלטים. התפיסה שעליה התבסס איצקין בבואו לשקם את מותג הסלטים אחלה היתה לגבי הטעם של הסלטים. איצקין הפסיק לרכוש את הירקות וגרגירי החומוס מסיטונאים ויצר קשר עם חקלאים ישראלים. לחקלאים שנבחרו הוצמד אגרונום מטעם שטראוס, ויחד הם עבדו על פיתוח טעמים.

גם הקמפיין התקשורתי למהלך נעשה באמצעות אותם חקלאים. שיאו של המהלך נרשם עם הקמת "החומוסייה של אבי" בתל אביב לקראת יום העצמאות לפני שנתיים. החומוסייה הציעה במשך שבוע מנות חומוס, ואפשרה ללקוחות לשלם בהתאם לאיכות המנה. כעבור שבוע חשפה שטראוס שהיא עומדת מאחורי החומוסייה וכי החומוס שהוגש בה הוא חומוס אחלה שנמכר בחנויות. קודם למינוי למנכ״ל שטראוס מזון טרי, כיהן איצקין בתפקידים שונים בחטיבת המכירות ושימש בין היתר מנהל שיווק קמעונאי. לאיצקין נסיון קודם בתחום החלב, שכן כיהן כמנהל האסטרטגיה של חטיבת הבריאות ואיכות החיים של שטראוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות