אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווייז חושפת: המדינות בהן הכבישים הכי בטוחים והנהיגה הכי מהנה צילום: צביקה טישלר

ווייז חושפת: המדינות בהן הכבישים הכי בטוחים והנהיגה הכי מהנה

החברה אספה דיווחי משתמשים מכל העולם ודירגה את חוויית הנהיגה במדינות שונות. ישראל מדורגת במקום ה-14 מתוך 32, בעוד הולנד קטפה את המקום הראשון. באיזו עיר בעולם יש הכי מעט פקקי תנועה?

13.10.2015, 11:37 | הראל עילם

שוקלים לעשות טיול דרכים במדינה זרה? Waze פרסמה אמש (ב') את מדרג המדינות הנוחות, הבטוחות ומהנות ביותר בעולם לנסיעה על הכביש. במקום הראשון נמצאת הולנד. ישראל מדורגת באמצע - המקום ה-14 מתוך 32 מדינות.

קראו עוד בכלכליסט

במקומות האחרונים ניתן למצוא שורה של מדינות דרום אמריקאיות, כאשר הגרועה ביותר לפי ווייז היא אל סלבדור.

החברה דירגה את כל המדינות בעולם עם ציון ממוצע שנע בין 2.1 לאל סלבדור ו-7.9 להולנד. הציון מתבסס על שש קטגוריות, שהן רמת התשתיות, רמת הבטיחות בדרכים (לפי מספר תאונות), מצב סוציו-אקונומי (מחיר המכוניות, הביטוח והדלק), זמינות שירותים (כגון תיקון, תחנות עצירה ותחנות דלק), פקקים (תדירות ואינטסיביות, וכן זמן נהיגה ממוצע בתוך הערים הגדולות) וסעיף "ווייזיות" - רמת האקטיביות, הפופולריות והידידותיות של קהילת משתמשי ווייז המקומית. המידע נאסף דרך האפליקציה אבל גם הוצלב עם נתונים רשמיים וממשלתיים.

הולנד דורגה במקום כה גבוה בזכות מספר משתנים, אבל בעיקר בזכות העדר הפקקים; המדינה מדורגת במקום הראשון בעולם בכבישים פתוחים, ואמסטרדם היא העיר עם הכי פחות פקקים וזמן נהיגה ממוצע של 32 דקות בחזרה מהעבודה ועד הבית. אמסטרדם היא גם בין חמש הערים הטובות ביותר בעולם לנהגים, לפי ווייז, יחד עם פיניקס שבאריזונה, גרינסבורו (צפון קרולינה), דאלאס (טקסס) ודטרויט (מישיגן).

אחרי הולנד נמצאת לטביה, עם ציון של 7.3, וארצות הברית ושבדיה במקום השלישי בתיקו עם ציון 7.2. ארצות הברית זכתה למקום השלישי בזכות ציון מושלם של 10 בקטגוריית המצב הסוציו-אקונומי, ובזכות מחירי הדלק והשכרת הרכב הנמוכים שבה.

נתיבי איילון בחורף. מסתבר שיש בעולם מקומות גרועים בהרבה, צילום: מוטי קמחי, Ynet נתיבי איילון בחורף. מסתבר שיש בעולם מקומות גרועים בהרבה | צילום: מוטי קמחי, Ynet נתיבי איילון בחורף. מסתבר שיש בעולם מקומות גרועים בהרבה, צילום: מוטי קמחי, Ynet

היכן יש הכי הרבה פקקים?

אל סלבדור מדורגת בין המדינות הגרועות בעולם בפקקים, בטיחות, איכות כבישים ומצב סוציו-אקונומי. הבירה, סאן סלבדור, היא העיר הגרועה בעולם לנהגים לפי ווייז. אולי דווקא בגלל כל זה, קהילת ווייז די פורחת במדינה, ובדירוג הקהילתי המדינה בתיקו עם ישראל.

ישראל מדשדשת באמצע הרשימה, עם ציון ממוצע של 6.1. אנו מדורגים בציון טוב יחסית ובעשירייה הפותחת ברמת פקקים ואיכות הכבישים (למרות הדעה הרווחת בקרב משתמשים ישראליים על מצב הפקקים והכבישים במדינה). עם זאת, ישראל מדורגת בן 10 המדינות הגרועות בעולם בזמינות שירותים ובטיחות בדרכים.

באופן מפתיע, למרות הפופולריות של ווייז ועצם העובדה שהחברה יצאה לגולה מכאן, ישראל אינה נמצאת בן 10 הקהילות הפעילות ביותר באפליקציה. במקום הראשון נמצאת בלגיה, ולאחר מכן צ'ילה ולטביה. ישראל נמצאת במקום ה-11, בתיקו עם סאן סלבדור, הרבה אחרי צרפת, ארצות הברית, פנמה, בריטניה, הונגריה, סלובקיה ורומניה. אף אחת מהערים בישראל לא נכנסו לדירוג העירוני של ווייז.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
באזור Annecy בצרפת ובכל אזור האלפים הצרפתיים הנהגים פשוט מטורפים
נהיגה פרועה כמו שם לא ראיתי מימי. נוסעים כמו מטורפים בהרים, על כבישים חד נתיביים מתפתלים, בהם המהירות המירבית המותרת היא 60 קמ"ש, במעל 100 קמ"ש, כשמצד אחד תהום ומצד שני ההר. כדי לא לחכות מאחורי אוטובוס בתחנה בכביש חד נתיבי, הם עולים עם הרכב על איי תנועה ועוקפים אותו. הם רוכבים על אופניים בירידה על כבישים הרריים מפותלים ותלולים מאוד במהירות עצומה, בלי שום אפשרות לבלום אפילו, שלא לדבר על עצירה. את התוצאות רואים בעיר Annecy עצמה - הרבה מאוד צעירים עם קביים, בגבס ובכסאות גלגלים.
אזרחית  |  13.10.15