אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל אשדוד קיזז משכר העובדים מאות אלפי שקלים בגין השבתת הפעילות במאי צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

נמל אשדוד קיזז משכר העובדים מאות אלפי שקלים בגין השבתת הפעילות במאי

מנכ"ל הנמל יצחק בלומנטל: "שביתה זו לא זכתה לגיבוי ההסתדרות והדברים נאמרו במפורש בדיון שהתקיים בנושא בבית הדין לעבודה"

13.10.2015, 13:42 | ליאור גוטמן

הנהלת נמל אשדוד קיזזה בחודש האחרון מאות אלפי שקלים ממשכרותם של חלק מעובדי הנמל וזאת בגין השביתה שפרצה בנמל במהלך חודש מאי, כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

יצחק בלומנטל, צילום: אריאל שרוסטר יצחק בלומנטל | צילום: אריאל שרוסטר יצחק בלומנטל, צילום: אריאל שרוסטר

במכתב ששלח הבוקר (ג) מנכ"ל הנמל בפועל יצחק בלומנטל הוא מסביר את מהות המהלך ומזכיר לעובדים שבחודש מאי התקיימה שביתה בלתי חוקית בנמל אשדוד. "שביתה זו לא זכתה לגיבוי ההסתדרות והדברים נאמרו במפורש ע"י נציגיה בדיון שהתקיים בנושא בבית הדין לעבודה. הדיון היה קצר ובית הדין הורה לעובדי התפעול לחזור לעבודה מיידית. צו זה לא כובד ע"י העובדים והשביתה הסתיימה לאחר שהנהלת החברה נאלצה להגיש בקשה לביזיון בית הדין על-כל המשתמע מכך", מזכיר בלומנטל.

בשל כך, הנהלת החברה החליטה ליישם הוראות חוק קיימת של רשות החברות הממשלתיות, ולקזז לעובדים את החלק היחסי בשכר שלהם בגין השביתה, כאשר כל עובד "נקנס" ביחס לחלק המשרה שלו ולשעות השביתה בפועל. בנמל אשדוד מועסקים כ-1,300 עובדים כאשר ההערכות הן שמי שנפגע מקיזוזי השכר הם כמה מאות עובדים מסקטור התפעול. הקיזוז נע בין כמה מאות שקלים ועד כמה אלפים בודדים, תלוי כאמור בהיקף המשרה.

"החלטת ממשלה והוראות הממונה על השכר באוצר קובעות כי לעובדים השובתים לא ישולם שכר עבור ימי שביתה. הוראה זו חלה על החברה ומנהליה והחברה מחויבת לפעול בהתאם להוראה זו בהתאם לדין. כך פעלה החברה בעבר וכך פועלת המדינה בכל מקומות העבודה שבהם מתקיימת השבתה וכך תפעל גם החברה בעתיד", כותב בלומנטל ומסכם שנמל אשדוד תלוי באיכות השירות והרציפות התפעולית שהוא מעניק ללקוחות, ורומז ששביתת מעין אלה פוגעות בטווח הרחוק בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות