אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון יתמודד על ראשות קק"ל

ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון יתמודד על ראשות קק"ל

ביטון הודיע שאם ייבחר יכהן בתפקיד בהתנדבות, וימשיך לכהן במקביל כראש המועצה המקומית. מולו יתמודדו חברי הכנסת דני עטר ונחמן שי

13.10.2015, 16:16 | רוני זינגר

ראש המועצה המקומית ירוחם, מיכאל ביטון, הודיע היום (ג') על כוונתו להתמודד לראשות קק"ל ולכהן כיו"ר בהתנדבות, במקביל להמשך כהונתו כראש המועצה. ביטון הגיש את מועמדתו זמן קצר לפני שתם המועד להגשת המועמדות למזכירות מפלגת העבודה.

קראו עוד בכלכליסט

ביטון הצטרף לח"כ נחמן שי ולח"כ דני עטר שהעמידו את עצמם לבחירה גם הם. המועצה המקומית ירוחם קיבלה בשנה האחרונה 6 מיליון שקלים מענק מקק״ל עבור הקמת טיילת. עם זאת, הכסף טרם הועבר אך אמור להתקבל בקרוב. בנוסף זכתה ירוחם לקבל השנה חצי מיליון שקלים מקק״ל עבור תחזוקת האגם.

מיד עם הודעתו על התמודדות, הודיעה חברת הכנסת שלי יחימוביץ׳ על תמיכתה בביטון ואמרה, כי "מדובר באדם ראוי, נקי כפיים, איש ביצוע ואיש ערכים מהשורה הראשונה, אשר יוכל לייצג את מפלגת העבודה ואת ערכיה בכבוד ובאופן מעולה״.

בכך, משנה ביטון את תמונת המצב, והתמודדותו מהווה ״ראש בראש״ מול דני עטר, שעד כה היה בעל הסיכויים הגבוהים בקרב חברי העבודה. ביטון נהנה מתמיכת הפלג הצעיר במפלגת העבודה וכן מתמיכת חברי כנסת כיחימוביץ׳, סתיו שפיר ואחרים. עטר זוכה לתמיכה מצד ח״כ מיכל בירן, רוויטל סוויד ומרב מיכאלי.

ח"כ דני עטר, צילום: ינאי יחיאל ח"כ דני עטר | צילום: ינאי יחיאל ח"כ דני עטר, צילום: ינאי יחיאל

״צפיתי בארגון הזה חמש שנים, ראיתי כמה הוא יכול להיות דרמטי ומשמעותי וראיתי כמה שהדברים נעשים שם באופן לא ראוי. אני רוצה להחזיר את הארגון הזה למסלול ובלי לצפות לטובת הנאה או למשכורת. אני רוצה להיות יו״ר בהתנדבות. ראשי ערים מכהנים ביו״ר של תאגידים גדולים ואין בעיה לעשות גם וגם. זו משימה לישראל ולעם היהודי״, אמר היום ביטון בשיחה עם ״כלכליסט״.

עטר מסר אתמול כי ,כציוני, אידאיליסט וסוציאל דמוקרט שגדל על ערכי קק"ל, אני מאמין כי גם כיום יש לקק"ל תפקיד חשוב בפיתוח המדינה ואני רואה בתפקיד יו"ר הארגון כשליחות לאומית חשובה. המטרות שלשמן הוקם קק"ל תלויות ועומדות, אך כיום דרושה לארגון רוח חדשה, רוח של שינוי, רענון, שתשיב לו את מעמדו כארגון ציוני המחובר לציבור, קשוב לו ופועל לרווחת הכלל״.

נחמן שי, צילום: אלכס קולומויסקי נחמן שי | צילום: אלכס קולומויסקי נחמן שי, צילום: אלכס קולומויסקי

נחמן שי אמר לכלכליסט כי ״החלטתי להתמודד כי אני רואה בזה שליחות. זה כרוך בהתפטרות מהכנסת, והתחייבתי שתוך חצי שנה אוביל תכנית למיקוד הקק״ל במטרות שתואמות את הצרכים החברתיים והכלכליים של ישראל. אני רואה חשיבות בשימת דגש על הקשר עם הפריפריה והעם היהודי, ולצד זאת אין לי ספק שהארגון חייב להיות שקוף וגלוי אלו כספים ציבוריים גם אם הם של העם היהודי״.

הבחירות  - בשבוע הבא

הבחירות לראשות קק״ל יתקיימו בשבוע הבא, עם כינוס הקונגרס הציוני העולמי בירושלים. לאחר ויכוחים בתוך המפלגה, סוכם כי בניגוד לעבר, ייבחר ראש קק״ל במסגרת ועידת מפלגת העבודה ולא במסגרת הקונגרס, מה שמבטיח מספר רחב יותר של בוחרים. במסגרת זו, פוחתים סיכוייו של היו״ר המכהן אפי שטנצלר, שזוכה לתמיכת צירי הקונגרס אך לביקורת רבה בקרב חברי ועידת המפלגה.

מהלך הבחירות במסגרת ועידת המפלגה הגיע בדרישתו של הגוף הצעיר במפלגה, שטען כי מדובר בהליך דמוקרטי יותר. יו״ר המפלגה יצחק הרצוג התמהמה זמן רב בקבלת ההחלטה בעניין עד שלפני שבוע הודיע על הגוף הבוחר. בכך ניתן לומר שהפלג הצעיר של המפלגה ניצח. עטר כמו גם שי הצהירו כבר בעניין חשיבות השקיפות ופתיחתה של קק״ל, ארגון ששמו נקשר בשנים האחרונות בשורה של חשדות להתנהלות לקויה, ובימים אלה אף נערכת לראשונה בדיקת מבקר המדינה את הגוף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מיכאל ביטון
מיכאל-איש ביצוע ישר והגון, מנהיג עם ערכים המשמש דוגמה אישית בפעילותו הציבורית ! הצטרפותו למפלגת העבודה מוסיפה רוח חדשה של מנהיג מהפריפריה , אני מאמין ובטוח שבחירתו תביא לשינוי דמותה של קק"ל, מיכאל- בהצלחה (בנימה אישית אל תעזוב את ירוחם והנגב)
גלעם דוד , קרית מלאכי  |  14.10.15
6.
תזהר מאנטי ציוניות
אם האנטי-ציונייות יחימוביץ וסתיו שפיר תומכות בך אז מה לך ולארגון ציוני. תפסיק להיות בובה של עוכרות ישראל. ומה זה החרטה של יו"ר בהתנדבות וגם ראש המועצה? יש לנו הרבה בעיות שהרבה שנים לא פתרת. אז עכשיו רוצה לעשות עלינו סיבוב בשני תפקידים.
יוסי כהן , ירוחם  |  14.10.15
4.
רק לא עטר - הוא ממש לא הדמות
אחרי שעטר השאיר מיליוני שקלים חובות במועצה האזורית הגלבוע הוא לא ראוי לבחירה כלל. עטר הוא ממש לא האידיאליסט המייצג הוא תמיד מנסה להתאים את עצמו למה שהוא לא ממש חס ושלום, לעומתו השניים האחרים בהחלט ראויים אבל ביטון איש צנוע מדהים חכם וכשרוני ואני מקווה מאד שהוא ייבחר.
רוחה , העמקים  |  13.10.15
לכל התגובות