אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אצטדיון חדש ייבנה בבירת אפגניסטן ב-270 מיליון דולר צילום: שאטרסטוק

אצטדיון חדש ייבנה בבירת אפגניסטן ב-270 מיליון דולר

האצטדיון ייבנה בפאתי קאבול וישמש כמגרש האימונים לאתלטים ולאתלטיות, וכן לאירוח תחרויות בינלאומיות ומקומיות. גיוס הכספים הראשון ייערך בביתו של המתאגרף האגדי מוחמד עלי

13.10.2015, 16:39 | שירות כלכליסט
אצטדיון חדש ייבנה בבירת אפגניסטן, קאבול בעלות של 270 מיליון דולר. על פי דיווח בוויס אוף אמריקה, האצטדיון ייבנה בפאתי קאבול וישמש כמגרש האימונים לאתלטים ולאתלטיות, וכן לאירוח תחרויות בינלאומיות ומקומיות.

הזמרת האפגנית מוזדה ג'מלזאדה תשמש כדוברת ואחראית יחסי הציבור של העמותה שאחראית על גיוס הכספים והבנייה של הפרויקט. היא מסרה כי הושגה תמיכת הממשלה האפגנית בפרויקט, וארה"ב הכירה בו באופן רשמי. לדבריה, עלות הפרויקט תעמוד על 270 מיליון דולר, שיגויסו בעזרת ספורטאים אמריקאים מפורסמים. עוד הוסיפה כי אירוע גיוס הכספים הראשון ייערך בביתו של אגדת האגרוף מוחמד עלי, שאף נפגש עם ראש העמותה ומעצב האצטדיון עטא אמין. המעצב אף הבטיח כי יקים את מרכז מוחמד עלי בשטח האצטדיון.

מוחמד עלי. יוקם מרכז על שמו בתחום האצטדיון, צילום: בלומברג מוחמד עלי. יוקם מרכז על שמו בתחום האצטדיון | צילום: בלומברג מוחמד עלי. יוקם מרכז על שמו בתחום האצטדיון, צילום: בלומברג

ג'מלזאדה ציינה כי יתקיימו גם אירועים לגיוס תרומות באירופה, בקנדה ובחלקים אחרים של העולם. הפרויקט של האצטדיון יכלול פרויקטי בנייה נוספים כמו בית חולים, גן ילדים ומרפאות. לפי המומחים, הפרויקטים הללו ייצרו מקומות עבודה וכן יעזרו לאפגניסטן לזכות באירוח תחרויות ספורט בינלאומיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות