אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ההפסדים: נגב קרמיקה תפטר 90 עובדים צילום: יחצ נגב

בלעדי לכלכליסט

אחרי ההפסדים: נגב קרמיקה תפטר 90 עובדים

לאחר הפסדים רבעוניים מתמשכים ובעקבות ההפרשות הגדולות שנאלצה לבצע בשל פעולותיו של המנכ"ל המפוטר מוטולה, נגב קרמיקה תסגור 5 סניפים ברחבי הארץ ותפטר את העובדים

13.10.2015, 19:06 | גולן חזני

מצבה הקשה של אפריקה תעשיות, מקבוצת אפריקה ישראל, מגיעה לעובדי החברה. ההפסדים, ההון העצמי שנשחק וההפרשות שנאלצה לבצע בעקבות "פעולות חשבונאיות מתחכמות" שביצע המנכ"ל לשעבר אבי מוטלה, מובילה את החברה למהלך של פיטורים בחברה הבת נגב קרמיקה.  

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי נגב קרמיקה, הפעילות המרכזית של אפריקה תעשיות, תפטר בימים הקרובים כ-90 עובדים, ותסגור חמישה סניפים ברחבי הארץ של חנויות נגב קרמיקה וסופר קרמיק.

חנויות שמועמדות להיסגר הן ברעננה (שתי חנויות), צומת בילו, חיפה, אשדוד, נצרת והחנות באילת, מתוכם יסגרו חמש חנויות. עפ"י ההערכות הסבב הזה לא יכלול את העובדים במפעל החברה בירוחם אולם נודע כי גם נושא זה נשקל וייבחן מול ועד העובדים שמונה בנגב.

 

הבור שהשאיר אחריו המנכ"ל המפוטר אבי מוטולה בחברת אפריקה תעשיות אילץ את אפריקה ישראל להזרים לה בחודש אוגוסט הלוואת בעלים של 50 מיליון שקל לחברה הבת המקרטעת.

 

 אפריקה תעשיות פועלת בתחום עיצוב הבית תחת חברת "נגב קרמיקה" ובתחום הפלדה תחת חברת "פקר פלדה" וחברות בנות נוספות,

 

אפריקה תעשיות עלתה השנה לכותרות בעקבות פיטוריו של המנכ"ל אבי מוטולה ומיד לאחר מכן חשדות כלפיו בגין שימוש לא חוקי בקופת החברה וניפוח הכנסותיה. החברה סובלת זה שנתיים מהפסדים מתמשכים, שמקורם בעיקר מתהליך ההרצה של מפעל החברה בירוחם שהסתיים שנתיים לאחר המתוכנן במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2014, ואשר גרר אובדן הכנסות ושחיקה משמעותית מתמשכת בשיעור הרווח הגולמי של החברה.

לאחר הפיטורים של מוטולה בחודש מרץ האחרון ביצעה אפריקה תעשיות תיקון לאחור בדו"חות שלה (Restatement) והוסיפה הפסד של 73 מיליון שקל וירידה זהה בהון העצמי בעקבות ניפוח ההכנסות שביצע מוטולה. נכון להיום, לחברה הון עצמי חיובי של 290 מיליון שקל.

 

אפריקה תעשיות רשמה ברבעון השני הפסד של 23 מיליון שקל לרבעון השני של 2015 והשלימה בכך הפסד מצטבר של 58 מיליון שקל למחצית השנייה של השנה והפסד מצטבר של 137 מיליון שקל מתחילת שנת 2014 ועד היום. החברה המשיכה לסבול ברבעון השני משחיקה ברווחיות עקב הוצאות חד פעמיות מהתארכות הקמת המפעל החדש של נגב קרמיקה בירוחם ובעקבות ירידה במכירות בתחום הפלדה.

המנכ"ל המודח אבי מוטולה, צילום: אוראל כהן המנכ"ל המודח אבי מוטולה | צילום: אוראל כהן המנכ"ל המודח אבי מוטולה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה