אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ת"א וחברת "דירה להשכיר" ישווקו השבוע את מתחם הגדנ"ע צילום: אריאל בשור

עיריית ת"א וחברת "דירה להשכיר" ישווקו השבוע את מתחם הגדנ"ע

המתחם בעיר יכלול 350 דירות להשכרה ארוכת טווח. עד כה שיווקה "דירה להשכיר" פרויקטים להשכרה בהרצליה, רמת השרון וחיפה ובהמשך מתוכננים פרויקטים גם בירושלים ובערים נוספות

13.10.2015, 19:22 | דותן לוי

חברת דירה להשכיר בשיתוף עם החברה העירונית חלמיש הנמצאת בבעלות עיריית תל אביב ישווקו ביום חמישי הקרוב את מתחם הגדנ"ע בתל אביב אשר יכלול כ-350 יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח בבניינים בני עד 15 קומות. מדובר במתחם המשתרע מרחוב בן צבי בצפון ועד לרחוב גרוסמן בדרום. המתחם יועד בתחילה לשמש כדיור בר השגה, אך בשנת 2014 עם כניסתה של חברת דירה להשכיר לפעילות הוחלט להסב אותו לשכירות ארוכת טווח בפרויקט משותף עם עיריית תל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

היות ומדובר במכרז שממוקם בלב אזור הביקוש הוא נחשב כבעל כדאיות גבוהה, ולכן כל יחידות הדיור בו יוקצו להשכרה, זאת בניגוד למכרז שפורסם בחיפה שבו חלק מיחידות הדיור הוצעו למכירה על מנת לייצר כדאיות כלכלית ליזמים. הדירות במכרז ייבנו בגודל ממוצע של כ-70 מ"ר.

הדמיית מתחם הגדנ"ע. 350 דירות להשכרה, הדמיה: יובל קדמון אדריכלים הדמיית מתחם הגדנ"ע. 350 דירות להשכרה | הדמיה: יובל קדמון אדריכלים הדמיית מתחם הגדנ"ע. 350 דירות להשכרה, הדמיה: יובל קדמון אדריכלים

היום (ג') פרסמה דירה להשכיר כי הפקידה בוועדה המחוזית תוכנית לדיור להשכרה בירושלים. גם במקרה זה מדובר בפרויקט משותף עם העירייה. בפרויקט בירושלים מתוכננות להיבנות כ-400 יחידות דיור.

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי, אמר היום כי תכנית "מתחם הגדנ"ע", כמו גם תכניות "הדסה הקטנה" ו"אלנבי" בירושלים, וכן הפרויקטים הנוספים בחיפה, הרצליה, רמת השרון, רעננה ושוהם מהווים חלק מתוכנית דירה להשכיר להקמת אלפי יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך, במטרה ליצור "מסה קריטית" של יחידות דיור להשכרה. לוי ציין כי בזמן הקרוב תפרסם החברה מכרזים באזורי ביקוש נוספים, עם דגש על תכנון ובנייה איכותית ודגש על קיימות ובנייה ירוקה, בהיקפים משמעותיים, ותוך חיסכון משמעותי במשך הבנייה ובעלויותיה.

עמי כץ, יו"ר דירקטוריון חלמיש: "הפרויקט הזה עומד בהלימה למדיניות העירונית של העירייה וחברת חלמיש להגדלת כמות יחידות דיור בר השגה עבור זוגות צעירים ומשפחות, בדגש על דרום העיר, בהתאם לייעוד ולתכלית שלשמה הוקמה חלמיש- הקמת דיור ציבורי בתל אביב-יפו."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
למה בתום 20 שנה שכירות באותה דירה המדינה לא תעניק לנו את הדירה לבעלותינו לעד?
זהו המכרז הרביעי להשכרה ארוכת טווח שמשווקת החברה הממשלתית "דירה להשכיר", לאחר שלושה מכרזים קודמים שפרסמה וסגרה בשנה שעברה ברמת השרון, הרצליה וחיפה. עיון במסמכי המכרז שפורסם להגשת הצעות חושף מה עתיד להיות התעריף של הדירות שיושכרו לזכאי משרד הבינוי בשכר דירה מפוקח. על פי מסמכי המכרז, גובה דמי השכירות לדירת 2 חדרים בשכר דירה מפוקח צפוי לעמוד על 56 שקל למ"ר לחודש. דמי השכירות להם יתחייב הזוכה במכרז לדירות 3 חדרים יעמדו על 48 שקל למ"ר לחודש, ודמי השכירות לדירות בנות 4 חדרים בפרויקט יעמדו על 44 שקל למ"ר לחודש. שטח הדירות בשכר הדירה מפוקח לא יפחת מ-70 מ"ר ולא יעלה על 100 מ"ר, ולפיכך ניתן להעריך שדירת 4 חדרים תהיה בת 100 מ"ר, ובשכר הדירה החודשי עליה יהיה 4,400 שקל לחודש. במקביל, על פי הסכומים שנקובים במסמכי המכרז, דירת 3 חדרים בשטח 80 מ"ר עשויה לעלות 3,840 שקל לחודש ודירת 2 חדרים, על פי השטח המינימלי שעולה ממסמכי המכרז, שתהיה בת 70 מ"ר, תעלה לשוכרים הזכאים 3,920 שקל לחודש. לסכומים הללו יתוספו דמי אחזקה עבור הדירות בשכר דירה מפוקח, שלא יעלו על 4 שקל למ"ר, בתוספת מע"מ. חשוב לציין שמדובר בסכומים הנקובים במסמכי המכרז נכון ליום פרסומו, וניסיון העבר מלמד כי ייתכן שיחולו במכרז שינויים בהמשך. גם במכרז עצמו נכתב כי הסכומים נכונים ל"מועד פרסום המכרז". על פי מסמכי המכרז, השטח שיוצא לשיווק ליזמים וקבלנים משתרע על פני כ-12 דונם ומתייחס למתחם הגדנ"ע הממוקם בקרן הרחובות בנטוב מרדכי 11 וגרוסמן מאיר 10, בחלקה הדרומי של העיר. כמו בכל מכרז לשכירות שפרסמה המדינה עד כה, 25% מהדירות יושכרו לזכאי משרד הבינוי ושכר הדירה בהן יהיה מפוקח ויעמוד על 20% פחות ממחיר השוק. הדירות המיועדות לזכאי משרד הבינוי לא ייבנו בבניין אחד אלא יחולקו בין בנייני הפרויקט בשיעור של בין 20% ל-30% דירות בשכר דירה מפוקח בכל בניין. ומה הקופון ?? הזוכה במכרז יתחייב לעמוד בתנאים במכרז הנוגעים להשכרה וניהול הפרויקט ולאחר 20 שנה יוכל למכור את הדירות בשוק החופשי. "חברת דירה להשכיר " במסווה של מתן פתרון לבעיית דיור ציבורי מעניקה קרקע יקר של המדינה "במתנה" ליזם בתום 20 שנה !! ככה עושים אקזיט טייקונים ובעלי חברות הבניה בישראל בחסות מתנות מהמדינה ! למה לנו האזרחים שוכרי הדירות לא יקבלו הטבה בתום 20 שנה שכירות באותה דירה והמדינה תעניק לנו את הדירה לבעלותינו לעד? מי שזכאי לקופון מטעם המדינה אלו המיזמים טיקוני ההון מקורבי הון/שלטון ! וכל זה מתנהל על ידי חברה ממשלתית"דירה להשכיר " שאת שכר עובדיה הציבור משלם !!
אבי ויונה  |  21.10.15