אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סאנדיסק מחפשת רוכש צילום: ויקיפדיה

דיווח: סאנדיסק מחפשת רוכש

החברה, חלוצה עולמית בתחום ה-SSD, מנהלת מגעים עם מיקרון ועם ווסטרן דיגיטל בסיוע בנק גדול שטרם נחשף. לחברה סניף ישראלי ובו 650 עובדים שנמצא בהליך גיוס מזה מספר חודשים; לא ידוע כיצד תשפיע עליו רכישה אפשרית

14.10.2015, 11:36 | נמרוד צוק
האם סאנדיסק, חלוצת התקני האחסון הניידים וכונני ה-SSD מחפשת קונה? על פי דיווח בבלומברג, יצרנית השבבים ורכיבי הזיכרון מיקרון וחברת האחסון ווסטרן דיגיטל פתחו בשיחות נפרדות עם החברה בדרך למיזוג אפשרי. לפי מקורות בלומברג, סאנדיסק נעזרת בשירותיו של בנק גדול, שזהותו לא פורסמה בנסיון לקדם את הרכישה. מניית החברה טיפסה ב-17% במסחר המאוחר לאחר פרסום הדיווח.

קראו עוד בכלכליסט

סאנדיסק הוקמה ב-1988 על ידי ג'ק יואן, סנג'אי מהרוטרה והישראלי לשעבר ד"ר אלי הררי. היא פיתחה מאז מגוון רחב של טכנולוגיות ומוצרי אחסון שמתבססים על זכרון פלאש. ב-2006 רכשה את אם-סיסטמס של דב מורן, ממציאת הדיסק-און-קי והיום היא נחשבת לחברה השלישית בגודלה בתחום מוצרי זכרון הפלאש - אחרי סמסונג וטושיבה (ולפני מיקרון). שווי השוק שלה כיום עומד על כ-12.6 מיליארד דולר.

כונן SSD של סאנדיסק, צילום מאתר: http://www.sandisk.com כונן SSD של סאנדיסק | צילום מאתר: http://www.sandisk.com כונן SSD של סאנדיסק, צילום מאתר: http://www.sandisk.com

בשנה האחרונה התקשתה סאנדיסק לשמור על היקף ההכנסות והרווחיות שאפיינו את עסקיה בעבר, בשל תחרות עזה וירידה בביקושים לחלק ממוצרי זכרון הפלאש. מניית החברה ירדה משיא של 104 דולר בסוף 2014 וצללה באוגוסט האחרון לשפל של 46 דולר, כאשר בשבועיים האחרונים היא נסחרת בטווח שבין 50 ל-65 דולר.

לסאנדיסק סניף ישראלי הכולל שלושה מרכזי פיתוח, שמעסיק כ-650 עובדים, ובחודשיים האחרונים החל לגייס 90 עובדים נוספים. החברה, כמו גם ווסטרן דיגיטל ומיקרון, סירבו להגיב על הפרסומים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות