אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי צניחה של 30% מתחילת השנה: וול-מארט מפרסמת אזהרת רווח צילום: בלומברג

אחרי צניחה של 30% מתחילת השנה: וול-מארט מפרסמת אזהרת רווח

ענקית הקמעונאות האמריקאית מספקת תחזית עגומה ל-3 השנים הקרובות: ההכנסות לא יצמחו בשנה הבאה, הרווח הנקי יירד בעד 12% ב-2017"; מנכ"ל וול-מארט: "נתמקד בשנים הקרובות בעובדי החברה ובמסחר האלקטרוני"

14.10.2015, 18:24 | שי סלינס

ענקית הקמעונאות האמריקאית, וול-מארט, פרסמה היום (ד') תחזית מאכזבת לשלוש השנים הקרובות ברקע ניסיונות התייעלות של ההנהלה - בעיקר בעסקיה בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

לפי וול-מארט ההכנסות ב-3 השנים הקרובות צפויות לעלות בקצב מתון של בין 3%-4% בשנה - שווה ערך ל-60-45 מיליארד דולר. עם זאת, ההכנסות בשנה הפיסקלית 2016 לא צפויות לעלות בהשוואה ל-2015.

וול-מארט החליטה להגדיל את ההשקעות שלה בהון ב-11 מיליארד דולר בשנה הפיסקלית 2017 בנוסף להשקעה של 1.1 מיליארד דולר בפיתוחים טכנולוגיים בשנה זו. ב-2016 כבר הודיע וול-מארט כי תשקיע כ-12.4 מיליארד דולר בהון.

כתוצאה מהשקעות אלו הרווח הנקי של וול מארט ב-2017 צפוי לרדת בשיעור של 6%-12% ולעלות ב-5%-10% בשנים שלאחר מכן - עד 2019.

בוול-מארט מדגישים כי בטווח הארוך תוכנית ההתייעלות תשיג תשואה טובה יותר לבעלי המניות. מנכ"ל ונשיא וול-מארט, דאג מקמיליון, אמר כי "אנחנו נמצאים בזמן מאתגר ומעניין במגזר הקמעונאות ובתחום המסחר האלקטרוני. עם זאת, יש לנו את הכח והנכסים על מנת לבנות את העתיד של החברה". "החלטנו להשקיע בעובדים שלנו, בחנויות ובחוויית הלקוח", הוסיף מקמיליון.

עוד החליטו בוול-מארט לרכוש מחדש מניות (ביי-בק) בהיקף של 20 מיליארד דולר במהלך השנתיים הקרובות.

וול-מארט, שהיא הקמעונאית הגדולה בעולם, הוציאה גם מיליארד דולר על מתיחת פנים לאתר האינטרנט שלה, פתיחת מרכזי הפצה חדשים ומרכולים קטנים שמותגו כ"שווקים שכונתיים". באוגוסט השנה חתכה וול-מארט את תחזית הרווח שלה לשנה הנוכחית, מ־5.05 דולר למניה עד לרווח שנע בין 4.4 ל־4.7 דולר למניה. דו"חות הרבעון השני של וול-מארט החמיצו את תחזיות האנליסטים. החברה דיווחה אז על רווח של 1.08 דולר למניה לעומת הערכות שנעו סביב 1.12 דולר למניה. החברה צפויה לפרסם את דו"חותיה הפיננסיים לרבעון השלישי ב־17 בנובמבר.

 

מניית וול-מארט צללה בשיעור של 30% מתחילת השנה, לעומת ירידה מתונה של 4% בדאו ג'ונס. שווי השוק של החברה עומד על 195 מיליארד דולר.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות