אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השמועות על בריחתה היו מוקדמות: רות דוד בארץ צילום: אוהד צויגנברג

השמועות על בריחתה היו מוקדמות: רות דוד בארץ

בניגוד לשמועות שנפוצו, פרקליטת מחוז ת"א לשעבר - שהוגש נגדה כתב אישום במסגרת פרשת רונאל פישר - חזרה לארץ לפני עשרה ימים

14.10.2015, 20:39 | זוהר שחר לוי

בניגוד לשמועות ולבקשות שהוגשו לבית המשפט בעניין - פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד רות דוד חזרה לארץ לפני כעשרה ימים לאחר חופשה קצרה בחו"ל. בית המשפט אישר לעו"ד דוד לצאת מהארץ לאחר שהפקידה ערבות מתאימה. "מדובר במסע השמצות. מאז מעצרה נדרשת עו"ד דוד להתמודד עם פרסומים שליליים חוזרים ונשנים אודותיה, שבחלקם הגדול הינם מוגזמים וחלקם מופרכים לחלוטין. וכאשר 'כל טוקבקיסט מלך'. זהו מצב לא פשוט, לעיתים קרובות בלתי הוגן. זהו מחיר אישי כבד הנלווה לצורך להתגונן בהליך הפלילי גופו", כתב סנגורה לביהמ"ש.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת ספטמבר אישר בית המשפט המחוזי בירושלים לרות דוד לצאת מהארץ ביחד עם בני משפחתה בין התאריכים 22-10 בספטמבר, בכפוף לערבות שהפקידה בגובה 10,000 שקלים. האישור ניתן בהסכמת המחלקה לחקירות שוטרים.

מיד לאחר יציאתה מהארץ,ב-25 בספטמבר, נעשתה פנייה "דחופה בעניין חשש להימלטות רות דוד" של "אזרח מודאג" לבית המשפט. לפי פנייתו, היה על המדינה לדרוש הפקדה "בגובה של מיליוני שקלים" כדי לאשר את יציאתה מהארץ וכי "לציבור הרחב יש תחושה קשה שגורמים באכיפת החוק סייעו לעו"ד דוד להימלט מהדין". בית המשפט קבע כי אין לאותו אזרח כל מעמד כדי להתערב בהליכי התיק.

רות דוד, צילום: אוהד צויגנברג רות דוד | צילום: אוהד צויגנברג רות דוד, צילום: אוהד צויגנברג

מאז כאמור, שבה עו"ד דוד לארץ כפי שהוחלט בעניינה, אך למרות זאת נפוצו שמועות על כך שנמלטה מהדין. לשמועות הללו הוסיף שוב אותו אזרח מודאג ששב וביקש להעביר לעיונו את התיק בהליך הפלילי נגד עו"ד דוד משום שבקשתה לצאת לחו"ל עוררה תמיהה ורבים בציבור חששו להימלטותה".

בא כוחה של עו"ד דוד, יאיר גולן, ביקש השבוע לדחות את בקשתו על הסף "מחמת היעדר ניקיון כפיים והעלאת טענות עובדתיות חסרות שחר".

"המבקש", כתב הסנגור, "מעלה טענות עובדתיות שאין דבר בינן לבין כתב האישום שהוגש נגד דוד וההאשמות המיוחסות לה במסגרתו. בקשתו נסמכת על שמועות, ללא מאמץ בדיקה מינמלי, בחוסר אחריות, בחוסר כבוד ואף בחוסר תום לב".

לדברי עו"ד גולן, דוד שבה לארץ והחשש שנמלטה התבדה. "הנימוק שעליו סמך המבקש את בקשתו היה כי יש תחושה קשה שגורמים באכיפת החוק סייעו לדוד להימלט מהדין... נימוק זה התברר כמובן כמופרך לחלוטין".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות