אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר יפרסם מכרז חדש לרכישת רכבי שרד עבור שרי הממשלה

בלעדי לכלכליסט

האוצר יפרסם מכרז חדש לרכישת רכבי שרד עבור שרי הממשלה

בשנים האחרונות העדיפו השרים לשכור כלי רכב ולהימנע משימוש ברכבים של המדינה, משיקולי תדמית

15.10.2015, 07:15 | תומר הדר

לאחר תקופה ארוכה שבה נמנעו שרי הממשלה, משיקולי תדמית, מלנסוע ברכבי שרד כגון ב.מ.וו שהמדינה העמידה לרשותם, מכרז חדש לרכישת רכבים בעבורם צפוי להתפרסם בתחילת השנה הבאה, כך הודיע השבוע משרד האוצר לכמה יבואני רכב. רצפת המחיר של המכרז תהיה נמוכה כדי לאפשר לרכבי מנהלים זולים להשתתף בו, והמכרז יאפשר התמודדות של רכבים היברידיים, שאף יזכו בנקודות זכות בשקלול הכולל של הרכב.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי גורמים המקורבים לאוצר תעמוד תקרת המחיר של המכרז על כ־250 אלף שקל, ורצפת המחיר תהיה נמוכה מבעבר ועשויה לעמוד על כ־155 אלף שקל בלבד, מכיוון שבעת האחרונה החל שיווקם של רכבים כגון יונדאי סונטה הייבריד וסקודה סופרב החדשה, שמחיריהם מתחילים ב־160 אלף שקל.

סקודה סופרב. זכתה במכרז ב-2007 והיתה פופולרית בקרב השרים סקודה סופרב. זכתה במכרז ב-2007 והיתה פופולרית בקרב השרים סקודה סופרב. זכתה במכרז ב-2007 והיתה פופולרית בקרב השרים

אף שטרם נקבעו מגבלות בנוגע לנפח מנוע והספק (כוחות סוס), ייתכן שהמגבלה היחידה שתוטל על רכבים המשתתפים במכרז תהיה מספר כוחות סוס, מכיוון שבשוק יש רכבי מנהלים כגון סקודה סופרב ואופל אינסיגניה, המצוידים במנועי טורבו חזקים בעלי נפח מנוע צנוע יחסית (1.4 ליטר בסקודה ו־1.6 ליטר באופל).

ועוד, תנאי המכרז צפויים לאפשר התמודדות של כלי רכב בעלי הנעה היברידית (כגון טויוטה קאמרי הייבריד) ואף להעניק להם נקודות זכות בשקלול הכולל של הרכב, משום שהן מזהמות פחות.

מאז 2012 מעדיפים מרבית שרי הממשלה לשכור רכבים. ב־2007, אחרי עשרות שנים שבהן נסעו השרים ברכבי וולבו השייכים למדינה, פרסם האוצר מכרז לרכישת רכבים בעבורם. הזוכות היו אאודי A6 וסקודה סופרב, שזכתה לפופולריות.

ב־2012 פרסם האוצר מכרז נוסף ונבחרו בו ב.מ.וו 528 וסיטרואן C5. אלא שרוב השרים בחרו להתרחק מדגמים אלו משיקולי תדמית, וכתגובה לביקורת ציבורית פרסם האוצר בצעד חריג את מחירי הרכישה של הרכבים: 207 אלף שקל במקום 398 אלף שקל תמורת ב.מ.וו, ו־178 אלף שקל במקום 205 אלף שקל תמורת סיטרואן (מחירי המחירון אז).

מהאוצר נמסר: "באגף החשכ"לית בוחנים הכנסת רכב ירוק למכרז".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
זה רק אני או שתקרת המחיר עדיין גבוהה?
איפה הדוגמה האישית? לא יקרה שום דבר אם ישתמשו ברכבים צנועים יותר או לחלופין, יבקרו באלבר וימשיכו את מדיניות השכרת הרכבים. מה יגידו תושבי המדינה שבקושי סוגרים את חודש והפתרון היחיד שעומד לרשותם הוא שימוש בתחבורה הציבורית הבלתי מתקדמת בעליל?
אריק , פתח תקווה  |  16.10.15
9.
הצעה - שיסעו בחיפושית או שיילכו ברגל
לדעתי צריך לערוך מכרז לחיפושיות משומשות בעבור השרים היקרים. מדוע חיפושיות? על מנת לדאוג שרמת הרכב דומה לרמה של כל אחד ואחד מהשרים בממשלה. שר שיגיע לישיבות הממשלה - ניתן יהיה לשדרג לסוברו DL. שר שיבצע אפילו עשירית מהתפקיד שנבחר אליו - ניתן יהיה לשדרג לפולקסווגן דיזל מפירוק.
משה , מרכז  |  15.10.15
לכל התגובות