אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חסידי בעלזא נגד הרחבת כביש 1 צילום: עמית שאבי

חסידי בעלזא נגד הרחבת כביש 1

ישיבת צור יעקב תבעה מהוועדה המרחבית הראל פיצוי של 9.5 מיליון שקל בטענה שההרחבה תפגע בבריאות של תלמידיה, ונדחתה. כעת היא מערערת

15.10.2015, 08:30 | דותן לוי

ישיבת חסידי בעלזא בירושלים פנתה לוועדת הערר של הוועדה לתכנון ובנייה במחוז ירושלים, בעקבות החלטתה של הוועדה המרחבית הראל, בראשות רותי שוורץ חנוך, על דחיית תביעתה לפיצויים בגובה 9.5 מיליון שקל.

התביעה לפיצויים הוגשה לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה (ירידת ערך הנכס), והיא נוגעת לתוכנית הרחבת כביש 1 שאושרה במאי 2011 והוגדרה כתוכנית בעלת חשיבות לאומית. מטרתה של התוכנית היא לשדרג ולהרחיב את הכביש משער הגיא ועד לירושלים, ובימים אלה הפרויקט נמצא בעיצומו.

התביעה מתייחסת למתחם ישיבת צור יעקב בקריית יערים. הטענה העיקרית המועלית בתביעה היא כי הרחבת הכביש מקרבת אותו לישיבה, כך שהמרחק בינו למבנה יהיה כ־25 מטר בלבד.

לטענת הישיבה, הדבר יפגע באיכות החיים וברמת ההנאה של תלמידי הישיבה והדיירים בנכס. כמו כן נטען בערר כי בריאותם של 150 תלמידי הישיבה אשר לומדים ולנים בה עשויה להיפגע לנוכח עלייה צפויה בזיהום האוויר בעקבות הקרבה לכביש.

הוועדה המקומית הראל, אשר קיימה דיון בתביעה במרץ 2015, החליטה לדחות אותה בטענה כי "המצב התכנוני לא רק שלא קירב את כביש 1 למבנה מעבר למה שהיה מאושר, אלא אף יצר שיפורים שונים שהביאו להקטנת החשיפה לכביש". כעת, כאמור, מערערת הישיבה על החלטה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
חרדים- לא עובדים...כסף הם עדיין רוצים..
לא עובדים, לא תורמים לצמיחת המשק, כסף הם לוקחים מהמדינה החילונית ומאיתנו משלמי המיסים הכורעים תחת הנטל, החרדים יחפשו כסף כל מקום בעיקר כסף שהציבור עמל קשה כדי להרוויחו אולי כדאי שהמדינה המופקרת תסגור להם את הברז והם יתחילו לעבוד,,, כמו שהם עושים בחול היכן שהמדינה לא מסבסדת אותם. הגיע הזמן שנסגור להם את השיבר,
ירושלמי  |  18.10.15
לכל התגובות