אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורמת טכנולוגיות נכנסת לשתוף פעולה עם טושיבה

אורמת טכנולוגיות נכנסת לשתוף פעולה עם טושיבה

החברות חתמו על הסכם לפעילות משולבת בפרוייקטים של אנרגיה גיאותרמית - יחלו את שיתוף הפעולה בתחנת כוח בקניה. אורמת: ההסכם ייצר פיתרון יעיל המשלב בין הטכנולוגיות של שתי החברות"

15.10.2015, 08:47 | רעות שפיגלמן

אורמת טכנולוגיות דיווחה אמש על חתימת הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם טושיבה העולמית, לפיתוח הזדמנויות אסטרטגיות בתחומי המערכות הטכנולוגיות לייצור אנרגיה גיאותרמית וציוד נלווה. 

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם נקבע כי הצדדים יפעלו לאיתור ופיתוח הזדמנויות אשר יאפשרו להם להציע ללקוחות פוטנציאלים פתרון כולל ותחרותי יותר לאספקה ושירות בתחום הפיתוח הגיאותרמי, החל משלב בחינת המקור, פיתוח השדה, תכנון והקמה (EPC) ועד לתפעול תחנות כוח. אנרגיה גיאותרמית מקורה באנרגית חום של כדור הארץ, כאשר תחנות כוח גיאורתמיות מנצלות אנרגיה בטכנולוגיות שונות על מנת להפיק חשמל.

 

הפרויקט הגיאותרמי הראשון אשר בו מתכוונים הצדדים לממש את שיתוף הפעולה הוא Menengai בקניה הצפוי להיות מוקם ומופעל על ידי קונסורציום המורכב מאורמת, Symbion Power LLC ו -Civicon Ltd ואשר לאורמת יש שליטה בו. הצדדים החלו במו"מ על הסכם האספקה ותכנון התחנה נמצא בשלבים מתקדמים.

במסגרת החוזה תוקם תחנת כוח שתספק 35 מגה-ואט. התחנה תופעל למשך 25 שנה לפי חוזה עם חברת GDC - חברה ממשלית בקניה - והוא צפוי להניב הכנסות של 15 מיליון דולר בתקופה זו.

החברה הקנייתית תפתח את המקור הגיאותרמי ותספק לחברת הפרויקט שבראשות אורמת את הקיטור. כ-85 עד 105 מיליון דולר צפויים להיות מושקעים בפרויקט על ידי קונסורציום החברות.

הצדדים בוחנים פרויקטים פוטנציאלים נוספים ברחבי העולם בהם יוכלו להגיש הצעות משותפות ולהתמודד במכרזים להקמת תחנות כוח גיאותרמיות העושות שימוש בפתרון המשלב בין הטכנולוגיות של אורמת וטושיבה

תחנות כוח גיאותרמיות עושות לרוב שימוש בטכנולוגיה בינארית או בטכנולוגית קיטור (flash). במקרים מסוימים ניתן להטמיע מערכת משולבת, כאשר הטכנולוגיה הספציפית לכל פרויקט נבחרת בהתבסס על המאפיינים הייחודיים של המקור הגיאותרמי.

בעלות השליטה באורמת טכנולוגיות הן קרן פימי (14.9%) ומשפחת ברוניצקי (8.2%). החברה מציינת בהודעת כי "שיתוף פעולה זה ימנף את 49 שנות הניסיון של טושיבה בטכנולוגית הקיטור ואת המובילות המוכחת של אורמת בטכנולוגיה הבינארית, לטובת פתרון יעיל המשלב בין שתי הטכנולוגיות. פתרון זה תואם את הדרישות הטכנולוגיות של פרויקטים גיאותרמיים רבים ברחבי העולם, ויאפשר לטושיבה ולאורמת להגדיל את נתח השוק שלהן בשוק הגיאותרמי".

 

תחנה גיאותרמית של אורמת תחנה גיאותרמית של אורמת תחנה גיאותרמית של אורמת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות