אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אלשטיין גרם לאי.די.בי לפרסם דיווחים מטעים לציבור"

כך טוען מוטי בן משה בתגובה לתביעה שהגישו נאמני אי.די.בי להטיל עיקול על 152 מיליון השקל שיקבל בהיפרדות מאלשטיין. בן משה: ״אלשטיין הונה את ביהמ"ש, את אי.די.בי, את הנושים ואותי"

15.10.2015, 12:55 | גולן חזני

בית המשפט המחוזי דחה הבוקר את בקשת העיקול של נאמני ההסדר של אי.די.בי חגי אולמן ואיל גבאי על הכספים שיקבל מוטי בן משה מאדוארדו אלשטיין עבור מניותיו בחברה לפי הסכם ההיפרדות בין השניים.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ב-152 מיליון שקל שאלשטיין העביר ושאולמן וגבאי ביקשו לעקל כדי להבטיח את ביצוע הצעת הרכש של אלשטיין (ובן משה במקור - אם כי החלק שלו בהתחיבות הועבר לאלשטיין). השניים מחויבים להזרים למחזיקי האגח לשעבר של אי.די.בי 512 מיליון שקל בשני תשלומים שווים - הראשון בסוף 2015 והשני בסוף 2016.

עם זאת, את הדרמה האמיתית יצר הבוקר בן משה בתגובה חסרת תקדים בחריפותה שהגיש לבית המשפט. בן משה מאשים את חברת דולפין ואת אלשטיין כי הונה הונאה חמורה את אי.די.בי, את בית המשפט, את נושי החברה ואף אותו, וגרם לאי.די.בי לפרסם דיווחים מטעים לציבור וכי מדובר בהפרה חמורה של דיני ני"ע.

מוטי בן משה, היום בבית המשפט, צילום: גולן חזני מוטי בן משה, היום בבית המשפט | צילום: גולן חזני מוטי בן משה, היום בבית המשפט, צילום: גולן חזני

בן משה טוען כי בזמן אישור הנפקת הזכויות שאישרה אי.די.בי בתחילת 2014 הבהיר אלשטיין כי אין לו עניין אישי בהנפקה וכי ההנפקה לא תפגע בהצעת הרכש לזכאי ההסדר בסך 512 מיליון שקל. כעת טוען אלשטיין כי יש לאפשר למניות שהוא מחזיק באי.די.בי באמצעות חברה שאיננה דולפין להשתתף כניצעים בהצעת הרכש, מהלך שיאפשר לו לרכוש מניות בסך כ-400 מיליון שקל בעצם מעצמו.

בן משה טוען שאלשטיין העביר גירסה אחת לדירקטוריון בתחילת השנה לצורך אישור ההנפקה וגייסה הפוכה עתה לבית המשפט ולנאמנים. אלשטיין נתמך באותה ישיבת דירקטוריון בחוות דעת של פרופ' אריאל פרוקאצה לפיה אין לו עניין אישי בהנפקה וכך קיבל הדירקטוריון את ההחלטה לאשר את ההנפקה.

מטעם דולפין נמסר: "מדובר בטענות סרק שאף סותרות אמירות קודמות ורבות של אקסטרה ונציגיה כפי שיובהר בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות