אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סליחה, מה השעון?

מאקרו טכנולוגי

סליחה, מה השעון?

הגולשים כבר השקיעו דרך קיקסטארטר כחצי מיליון דולר בשעון המודולרי הראשון - מבית החברה הבריטית Blocks

17.10.2015, 08:26 | נמרוד צוק

בזמן שגוגל עובדת על סמארטפון מודולרי ראשון, שמכונה ARA, סטארט־אפ לונדוני קטן בשם Blocks מציע רעיון שנשמע מעשי יותר: השעון החכם המודולרי הראשון, שניתן להרכיב ולשנות כמו לגו.

קראו עוד בכלכליסט

החברה החלה לפרסם את הפרויקט כבר לפני שנה וחצי, כולל סרטון פרומו שעורר לא מעט הדים, ושלשום היא החלה בגיוס כספים ובאיסוף הזמנות מוקדמות דרך קיקסטארטר. גולשי אתר מימון ההמונים הגיבו בהתלהבות: הקמפיין חצה את יעד הגיוס הראשוני בתוך פחות משעה, ועד כה זכה ליותר מחצי מיליון דולר מכ־2,000 משקיעים.

הדגמת השעון של Blocks. גוגל לא לבד הדגמת השעון של Blocks. גוגל לא לבד הדגמת השעון של Blocks. גוגל לא לבד

Blocks מורכב מיחידה מרכזית, שבדגם הנוכחי מעוצבת כשעון אנלוגי עגול קלאסי, ומרצועת חוליות הכוללות פיצ'רים שונים שניתן להחליף ביניהם — חריץ סים לחיבור סלולרי, שבב GPS, מזהה טביעת אצבע, סוללה רזרבית, חיישן דופק או שבב NFC. המחירים: 195 דולר ליחידה המרכזית בלבד, הכוללת יכולות בסיסיות, 285 דולר ליחידת הבסיס עם ארבע חוליות הכוללות פיצ'רים, ו־445 דולר למהדורה מיוחדת עם חריטת שם המזמין.

לדברי החברה, היא כבר סיימה לפתח את האב־טיפוס, ועתה מבצעת בדיקות והתאמות בדרך לייצור סדרתי, שאמור להביא את השעונים הראשונים למזמינים במאי 2016. כרגע מדובר בפרויקט מינימליסטי יחסית, אבל בחברה משוכנעים שבעתיד השפעתו תגדל. לדבריה, פלטפורמת החומרה הפתוחה שלה תאפשר לכל אחד ליצור חוליות מיוחדות עבור רצועת השעון, ואפילו להחליף את רכיב הליבה בדגמים מתקדמים יותר או בעלי עיצוב שונה. אחרי הכל, צריך להתקדם עם הזמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות