אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שערוריית העתקות בגולדמן זאקס: הבנק יפטר 20 אנליסטים שרימו במבחנים פנימיים צילום: בלומברג

שערוריית העתקות בגולדמן זאקס: הבנק יפטר 20 אנליסטים שרימו במבחנים פנימיים

אנליסטים מסניפי בנק ההשקעות בניו יורק ובלונדון רימו במבחנים במסגרת ההכשרה הפנימית בחברה וצפויים לעזוב את תפקידם; ג'יי.פי מורגן פיטר 10 עובדים מאותה סיבה בחודש שעבר

16.10.2015, 19:58 | בלומברג

גולדמן זאקס תפטר 20 אנליסטים במשרדיה ברחבי העולם, כולל במשרדיה בניו יורק ובלונדון, לאחר שגילתה כי רימו במבחנים במסגרת הכשרה פנימית בחברה - כך מסרו גורמים המעורים בנושא. עוד נודע אתמול (ו') כי גם ג'יי.פי מורגן פיטר 10 עובדים בשל אותה עילה, וזאת בחודש שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

העובדים אשר הועסקו בחטיבת ההשקעות בניירות ערך של החברה, כבר פוטרו ממנה או שנמצאים בדרך לעזוב אותה, אמרו הגורמים שביקשו לא להזדהות בשמם. "המעשה הזה לא היה רק הפרה ברורה של הנהלים, הוא לא עולה בקנה אחד עם הערכים שאנו מעודדים", אמר דובר גולדמן זאקס בלונדון סבסטיאן הווואל שאמר כי אינו יכול להוסיף פרטים נוספים על האירוע.

וול סטריט. בנקים נוהגים "לעזור" אחד לשני במבחנים פנימיים וול סטריט. בנקים נוהגים "לעזור" אחד לשני במבחנים פנימיים וול סטריט. בנקים נוהגים "לעזור" אחד לשני במבחנים פנימיים

בנקאים בוול סטריט נוהגים "לעזור" אחד לשני במהלך ההכשרה הבסיסית ובמבחנים עצמם שנתפסים על ידם כרפטטיווים וכאלה שגוזלים זמן יקר מדי, מסרו אנשים שמכירים את תהליך ההכשרה. בנקי השקעות החלו לנקוט בצעדים כדי למנוע תופעות כאלה בשנים האחרונות, לאחר החמרת מדיניות הרגולטורים בנושא.

"באקלים הנוכחי של הרגולציה כל הפרה שאפילו מעלה חשש להתנהגות בלתי הולמת היא משהו שיטפלו בו בחומרה יתרה", אמר סיימון הייס, שותף בפירמת Odgers Berndtson. "לא יועיל לדבר על שינוי תרבותי בוול סטריט, אם אתה לא הולך לנקוט צעדים כשהתנהגות בלתי הולמת מתרחשת".

פיטורי העובדים מתרחשים באותו שבוע שבו דיווח הסניף הניו יורקי של גולדמן על רווח רבעוני שהיה מתחת לתחזיות האנליסטים, לראשונה זה ארבע שנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
גולדמן זאקס ממליץ על מניה ביד אחת ומחזיק בה בידו השנייה = נוכלים להפלת משקיעים !
למרות החומות הסיניות, הנהוגות בבנקים הגדולים, כדי ליצור מידור מוחלט בין פעילות החיתום לאנליזה, נראה לכאורה כי לגולדמן זאקס יש אינטרס בעליית לא מעט מניות. (כדוגמת מניות של מובילאיי) שכן הוא עצמו מחזיק ב־12.1% ממניותיה, ואף עשוי להשתתף בהצעת המכר שהחברה מבקשת לבצע. בכובע נוסף ישמש בנק ההשקעות כחתם בהצעת מכר זו. הסיטואציה שבה בנק השקעות גולדמן זאקס ממליץ על מניה ביד אחת ומחזיק בה בידו השנייה — כאשר למחיר המניה יש השפעה ישירה על אחזקתו בנקודה שבה החברה מבקשת לבצע הנפקה שנייה — היא די נדירה, והתגלתה כבעייתית. ברוב המניות המוצעות על ידי האניליסטים של בנק גודלמן זאקס . הבנקים הגדולים העוסקים בחיתום ובאנליזה נוהגים לפטור את הטענות בדבר ניגוד עניינים בין המחלקות בכך שיש הפרדה מוחלטת בין הפעילויות, אולם במקרה זה של גולדמן זאקס נשאלת השאלה מדוע ניתן לבעל עניין בחברה לפרסם במקביל גם אנליזות לגביה. גם אם אכן קיימת חומה סינית בין המחלקות בארגון, הרי שכאשר קוראים את האנליזות, של גולדמן זאקס קשה להתעלם מהעובדה שגולדמן זאקס מחזיקה ב־% ניכרים של מניות חברות הנסחרות בבורסה . גולדמן זאקס משמשת כיועצת פיננסית ומנהלת כספים עבור ממשלות ותאגידי-ענק ברחבי תבל רק בשביל להוביל אותן מדינות לתהום אט אט אבל בטוח כפי שכבר נתגלה בארה"ב.
17.10.15
5.
בנק גולדמן זאקס הביטו תחילה ברמאויות שלכם את המשקיעים! על ראשכם בוערים הכובעים
מתברר למשקיעים שבגולדמן לא פוסלים על הסף את קיומה של השיטה לרמות משקיעים לכאורה באמצעות תחמנות מיומנת ...., כדי לבנות ציפיות בשוק על ידי הצהרות במטרה לעצב את המדיניות של הבנק ...ולהמשיך להתקיים בזכות הרמאות שלהם מול המשקיעים.
16.10.15
4.
גולדמן זאקס והאנליסטים "הגאונים" שלהם אלופים ב "הולכת שולל של משקיעים "
בנק גולדמן זאקס הסכים לשלם 270 מיליון דולר כדי למחוק תביעה על, "הולכת שולל של משקיעים" בתביעה שהגישה קבוצה של קרנות פנסיה בארה"ב נטען כי הבנק הטעה משקיעים בכל הנוגע לסיכונים הנלווים לרכישת אג"ח מגובות משכנתאות לפני ההאטה בשוק הדיור האמריקאי ב-2007. משקיעים שאיבדו כלל חסכונות כספי הפנסיה בחסות שרלטנות ורמאות בנק גולדמן זאקס !!
ג'וזף  |  16.10.15
לכל התגובות