אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גרמניה "קנתה" את הזכות לארח את המונדיאל ב-2006 צילום: איי אף פי

דיווח: גרמניה "קנתה" את הזכות לארח את המונדיאל ב-2006

מגזין "דר שפיגל" חושף: גרמניה קנתה את הזכות לארח את מונדיאל 2006 דרך "קרנות" מיוחדות. על פי הדיווח של המגזין הגרמני, ההתאחדות הגרמנית בסיוע המנכ"ל של אדידס רוברט לויס דרייפוס שילמו 6.7 מיליון יורו כדי לקנות הצבעות בוועד המנהל של פיפ"א ובכך להבטיח את אירוח המונדיאל במדינה

16.10.2015, 20:22 | שירות כלכליסט

מגזין "דר שפיגל" חשף שגרמניה קנתה את הזכות לארח את מונדיאל 2006 דרך "קרנות" מיוחדות. על פי הדיווח של המגזין הגרמני, ההתאחדות הגרמנית בסיוע המנכ"ל והבעלים של אדידס, רוברט לויס דרייפוס, שילמו 6.7 מיליון יורו כדי לקנות הצבעות בוועד המנהל של פיפ"א ובכך להבטיח את אירוח המונדיאל במדינה. 

קראו עוד בכלכליסט

דרייפוס, כך נטען, היה אמנם מנכ"ל ובעלים של אדידס אך שילם את השוחד בעצמו. פרנץ בקנבאור, מי שניהל את הקמפיין להבאת המונדיאל לגרמניה, ידע על הקרנות המיוחדות ולא פעל נגדן. גם נשיא ההתאחדות הגרמנית, וולפגנג ניירסבאך, ידע על כך. דרייפוס מת ב-2009.

נבחרת גרמניה בכדורגל, צילום: איי אף פי נבחרת גרמניה בכדורגל | צילום: איי אף פי נבחרת גרמניה בכדורגל, צילום: איי אף פי

על פי הדיווח הכסף שולם חזרה לדרייפוס ב-2005 כאשר הוועדה המארגנת תכננה "טקס גאלה" באצטדיון האולימפי בברלין שבוטל. לפי השפיגל הכסף שולם לחשבון בנק בשווייץ ואז הועבר לחשבון בנק של דרייפוס.

גרמניה זכתה בזכות לאירוח במונדיאל בשנת 2000 לאחר שקיבלה 12 קולות ודרום אפריקה קיבלה 11. צ'רלס דמפסי, חבר הוועד הפועל של פיפ"א מניו זילנד עזב את ההצבעה רק לפני ההצבעה האחרונה. ההתאחדות לכדרוגל הגרמנית דוחה את האשמות. "התשלום לא היה קשור להשיג את הקולות חמש שנים לפני" נכתב בהודעת ההתאחדות לכדורגל הגרמנית. "אבל אנחנו חוקרים אם השתמשו ב-6.7 מיליון יורו למטרות אחרות".

בתוך כך, נשיא פיפ"א המושעה, ספ בלאטר, אמר כי העביר ב-2011 כ-2 מיליון פרנק למישל פלאטיני ככחלק מ"הסכם ג'נטלמני" על עבודה של פלאטיני עבור פיפ"א בין השנים 1999 ל-2002. התשלום הזה הוביל להשעיית בלאטר ופלאטיני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות